1. Ana Sayfa
  2. MacOS / IOS
  3. iPhone’a Nazar Boncuğu Emoji Geliyor

iPhone’a Nazar Boncuğu Emoji Geliyor

nazar-boncugu-emoji
1

Günlük hayatta kullandığımız emojilere ekleme geliyor. Üstelik bizim kültürümüze yakın nazar boncuğu emojisi de güncelleme içinde. Teknoloji devi Apple “Dünya Emoji Gününü” yeni emojilerini duyurarak kutladı. Apple, Eylül ayında kullanıma sunduğu iOS 12’de kullanılacak olan emojileri tanıttı. Bu emojiler arasında Türk kültürüne yakın olan nazar boncuğu da bulunuyor. Bu emoji kullanılmaya başlanınca, geliştirilen ilk Türk kültür emojisi olacak.

Nazar boncuğu emoji

iOS 12 ile birlikte gelen yeni emojilerin sayısı 70 olacak. Bu nedenle iOS 12 güncellemesi çok büyük önem kazandı. iOS 12 ile birlikte gelecek olan emojiler iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch’larda kullanılabilecek. Apple geçen yaz sonu kullanıma sunduğu ve şu an kullanımda olan iOS 11’de de yeni emojiler tasarlamıştı.

Yeni gelen emojilerde ilk görülen şey, emojilerdeki saç rengi. Artık gri kırmızı ve kıvırcık saça sahip emojiler de olacak. Ayrıca yeni gülümseyen , eğlenmiş görünen, üşümüş ve daha çok kalpli emojiler olacak. Bu yeni emojiler sadece WhatsApp’ta değil bütün yazı yazılabilen yerlerde kullanılabilecek. Bu emojileri attığınız SMS mesajlarda, Facebook durumlarında, tweetlerde, Instagram hikayede vb. amaçlarda kullanabileceksiniz.

Ikariam [SOI] TR

Yüz ifade eden emojilerin yanında da yön belirten emojiler daha çok olacak. Burada insanların birbirlerine bir yol ya da iş tarif ederken emojiler ile anlaşması hedefleniyor. Ayrıca Apple daha çok hayvan ve doğa temalı emoji de kullanıma sunacak.

Nazar boncuğu emoji nasıl kullanılır?

Bu emojiler iOS 12.1’in kullanıma sunulmasıyla birlikte hayatımıza girecek. iOS 12’nin önümüzdeki Eylül ayında duyurulacak. Özellikle nazar boncuğu emojisi yabancılar tarafından rağbet görecek gibi görünüyor. Çünkü bu emoji hakkında bolca konuşuyorlar. Yapılması gereken güncelleme geldiği zaman iPhone ya da iPad cihazınızı güncellemek olacak. Aşağıda nazar boncuğu emoji ile birlikte gelecek olan emojileri de görebilirsiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir önceki makalemiz olan Alcatel 5 Satışta ! başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap