iQOO Neo 6 özellikleri açıklandı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

iQOO Neo 6 özellikleri

iQOO Neo 6 özellikleri ile birlikte karşımıza çıkıyor. Yeni model henüz tanıtılmadı fakat şimdiden bazı özellikleri konuşulmaya başlandı.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber taşınabilir yani mobil teknolojilerde de önemli gelişmeler kaydedildi. Son zamanlarda mobil teknoloji hızla gelişmeye başladı. Öyle ki üst segment mobil cihazların bazı özellikleri masaüstü cihazlarla eş değer hale dahi gelmiş durumda. 16 GB RAM, 1 TB depolama alanı ve bunun gibi pek çok özellik mobil ve masaüstünü kapasite konusunda aynı konuma ulaştırdı. Tabii bunlar günümüz standart bir orta düzey bilgisayara göre. Yeni tanıtılan bir cihaz güçlü özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Apple 3 nm çip üretimi yapmak istiyor

iQOO Neo 6 özellikleri

Henüz geliştirilmekte olan telefon modelinin özelliklerini incelediğimizde modelin Snapdragon 888 işlemciye sahip olduğu görülüyor. 8 çekirdeğe sahip olan cihazın çekirdek hızları da oldukça yüksek bir düzeyde bulunuyor. Telefon ile ilgili açıklanan bir diğer özellik merkezi işlem biriminin yanı sıra grafik işlem birimi olmakta. Modelin grafik iQOO Neo 6 modelinin grafik işlemcisi Qualcomm Adreno 660 olarak yer alıyor. Bu modelin gücü 840 MHz olarak belirtilmiş durumda. AMOLED panele sahip olacağı belirtilen cihazın 6,56 inç ekranı bulunduğu belirtilen bilgiler arasında.

iQOO Neo 6 özellikleri

Akıllı telefon iQOO Neo 6 modelinin ekran boyutunun 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde olacağı belirtilen bir diğer bilgi olarak karşımıza çıkıyor. Telefon ile ilgili açıklanan en önemli bilgilerden birisi de 12 GB RAM içerdiği. Buradan anlaşılıyor ki model üst segmente hitap edecek bir cihaz olarak yer alabilir. 256 GB depolama alanına sahip olacağı açıklanan telefonun 48 MP arka kamerası bulunurken ön kamerasında 16 MP’lik bir donanım yer alabilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.