1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Jeff Bezos neden Amazon’dan ayrılıyor?

Jeff Bezos neden Amazon’dan ayrılıyor?

Jeff Bezos neden Amazon'dan ayrılıyor?
17

Jeff Bezos neden Amazon’dan ayrılıyor?” sorusu bu aralar en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Kullanıcılar Jeff Bezos’un neden böyle bir karar aldığını merak ediyor.

Dünyanın en büyük alışveriş ağı olan Amazon, kurucusu olan Jeff Bezos’un ayrılma olayı ile gündemde. Geçtiğimiz aylarda dünyanın en zengin insanı olan Bezos’u şu anda Elon Musk geçmiş durumda. Jeff Bezos, aldığı bir karara göre Amazon’daki CEO görevinden ayrılıyor.

Radeon RX 6700 XT özellikleri sızdırıldı

Jeff Bezos neden Amazon’dan ayrılıyor? Sebebi ne?

Jeff Bezos, 1994 yılından beri yer aldığı Amazon firmasındaki CEO’luk görevini Andy Jassy’e devrediyor. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde tam olarak işini bırakmayı düşünen Jeff Bezos, bu konuda yaptığı açıklama ile birlikte neden işinden ayrılmak istediğini açıkladı. Bezos, yeni CEO Andy Jassy hakkında kendisinin şirket içinde tanınan bir sima olduğunu ve bundan dolayı şirketi güzel yöneteceğini düşünüyor.

Jeff Bezos neden Amazon'dan ayrılıyor?

Amazon’daki görevini neden bıraktığı konusunda bir açıklama yapan Jeff Bezos, yeni projelere ağırlık vermek ve yeni teknolojiler geliştirmek istediğini belirtiyor. Bu süreçte yeni girişimlere adım atacak olan Bezos, Amazon’da daha az aktif olarak görev almaya devam edeceğini açıkladı.

Amazon, 1994 yılında ticaret amaçlı kurulan bir firma olsa da günümüzde yapay zeka, bulut bilişim, medya platformu ve otonom sürüş gibi çeşitli teknolojilere de ağırlık veriyor. Genel merkezi Seattle’de olan Amazon’un 2020 yılı geliri 386 milyar dolar iken net gelir 21 milyar dolar olarak açıklandı.

 

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Speedtest 4G haritasını paylaştı başlıklı makalemizde 2G, 3G ve 4G hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap