1. Ana Sayfa
  2. Mobil Oyun

Jetpack Run – Dünya Turu Oyun İncelemesi

Teknoloskop olarak sizin için oyunları incelemeye devam ediyoruz.

Jetpack Run – Dünya Turu Oyun İncelemesi
0
87.0
Jetpack Run - Dünya Turu

  • Ortalama Puan 87

Günümüzde çok fazla oyun geliştirildiği için AppStore ve Play Store oyun çöplüğü haline geldi. Bu sebeple kullanıcılar kendilerine oyun bulmakta zorlanıyor. Teknoloskop olarak da bu çöplüğün içerisinden çeşitli oyunları inceleyerek sizlerin beğeninize sunuyoruz.

Jetpack Run Dünya Turu

Arcade kategorisinde yer alan oyun Android ve Apple cihazlar için geliştirildi. İndirme boyutunun sadece 20 MB olmasıyla da birlikte de depolama sorunu yaşayan cihazlarda kolayca oynanabilecek oyun, ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ayrıca oyun içinde reklamları kaldırmak isterseniz de $1.99 gibi bir ücret ödenebilir.

Jetpack Run’da iki farklı mod bulunuyor. Bunlardan ilki 6 farklı aşamalı normal oyun modu. Bu aşamaların olduğu modda hazır olan haritalarda engelleri aşıp oyunu bitirmek için mücadele edeceksiniz. Engelleri aşmak için de sadece telefon ekranına dokunmak yeterli. Oyunda başka bir kontrol hareketi bulunmuyor. Oyun içi karakteri de engelleri aşmak için zıplattığınızda, üç kez zıplama imkanınız var. Yani bir zıplamayla hava duruyorsunuz, ardından hava iki kez karakteri zıplatabiliyorsunuz. Ayrıca telefonun ekranına kısa ve uzun basarak karakterin havada durma süresini ayarlayabiliyorsunuz.

Jetpack Run

Bahsettiğimiz diğer mod ise “Endless” süresiz mod. Yani mod içinde çıkan engellerin sonu gelmiyor, siz de gidebildiğiniz noktaya kadar gidebiliyorsunuz. Endeless Mod’da harita tamamen rastgele olarak geliyor. Yani modu oynamak istediğinizde farklı bir harita ile karşılaşacaksınız. Mod içinde yere düştüğünüzde ya da engellere dokunduğunuzda reklam izleyerek kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yine bu modda Jetpack sayesinde üç kere zıplama özelliğini kullanabileceksiniz. Ayrıca bu mod için de bir liderlik tablosu mevcut. Bu tabloda sizinle beraber bu modu oynayan kişilerin skorunu takip edebilirsiniz.

Modlarla birlikte oyun içinde farklı karakterler de mevcut. Bu karakterlerin kendine has isimleri ve görünümleri var. Oyundaki belli karakterler belli bölümleri geçtikten sonra erişilebilir oluyor. Ayrıca bazı karakter de $1.99 ücret ödenerek sahip olunabiliyor.

Jetpack Run

Oyun Hakkında İzlenimlerim ve Puanlamam

Oyunu oynadığımızda ilk karşıma çıkan şey oyunun zorluğu oldu. Oyuna alışmadan önce birçok kez yanacak ve tekrar baştan başlayacaksınız. Ancak haritada nerede zıplamak gerektiğini öğrendikten sonra oyun kolay bir hale bürünüyor.

Dikkatimizi çeken bir diğer nokta ise oyun ekranında duraklatma imkanı olmaması. Oyun esnasında duraklama yapılarak daha sonra devam edildiğinde oynanış daha kolay bir halde olabilir.

Oyun içi bonus özelliği eklenerek, karaktere ekstra can hakkı ve kıyafetinde değişiklikler yapılabilir. Bu da oynanışta farklı izlenimler oluşturarak, oyuncuyu daha çok kendinde tutabilir.

“Endless” modda reklam izleyerek oyuna devam ettiğimizde karakter rastgele bir noktaya düşüyor. Düşer düşmez oyunda yanma olabiliyor. Bunun yerine daha güvenli bir noktada hatta oyun ekranının akmadığı bir sütun üzerinde başlaması oyunu daha kolaylaştırabilir.

Oyunu oynanışını puanladığımda ise şu kriterlere dikkat ettim:

  • Animasyon tasarımı
  • Oynanış zorluğu
  • Reklam yerleşimi
  • Harita ve karakter zenginliği
  • İndirme Boyutu

Bu kriterleri göze aldığımda ise 100 üzerinden 87 puan verdim.

Eğer siz de oyunu indirmek ve denemek isterseniz aşağıdaki linklerden mağaza indirme linkine gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap