1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Kar Topu Nedir?

Kar Topu Nedir?

Kar Topu Nedir?

Minecraft’ta yer alan kar topunun özellikleri nelerdir? İlginç bilgileri var mı? Gerçek hayatta nasıl gözüküyor?


AdıKar Topu
Kimliksnowball
ŞekilYuvarlak
Yığın Adedi16
Saydamlık
Çalışma MantığıSağ Tık ile Atarak
AmaçDüşmana Karşı Savunma

Kar Nedir?

Kar, beyaz renkli, yansıyan ve parlak bir görünüme sahip objedir. Kar topu ise, karın yuvarlanması ile oluşan bir objedir. Kar topunu yapmak kolaydır. Elinize kar alıp döndürerek kar topuna benzetebilirsiniz. Daha sonra arkadaşlarınızla kar topu oynayabilirsiniz.

Belki kar gören insanlar için bu konu basit gelebilir fakat dünyada kar görmeyen milyonlarca insan var. Kar gören insanların da eğer Minecraft seviyorsa bu konuyu okuması tavsiye edilir.

Minecraft’ta Kar Topu

Minecraft’ta kar topunu yapmak gerçek dünyadakine göre daha basittir. Burada elle yapmıyorsunuz. Tek yapmanız gereken küreği alıp karlı bir yerde karlı alanı kazmak. Bu sayede yerdeki karlar kar topuna dönüşecektir. Bu kar topları ile düşmanlarınıza saldırabilir veya arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz.

Kar Hakkında İlginç Bilgiler

  • 4 adet kar topunu birleştirerek kar bloğu elde edebilirsiniz. Bu kar blokları ile kutuplardaki gibi kardan evler yapabilir ve içinde yaşayabilirsiniz.
  • Kar bloğu ile kardan adam yaparak çevreyi karla kaplayabilirsiniz. Bunun için üst üste 2 kar bloğu ve en üste bal kabağı koymanız gerekmektedir.
  • 3 adet kar bloğunu yanyana dizerek kar katmanı elde edebilirsiniz. Bu kar katmanlarını yere serperek karlı yerler yapabilirsiniz.
  • Eğer bir çim bloğunun üzerine kar katmanı yerleştirirseniz çim bloğunun dokusu karlı dokuya dönecektir.
  • Karlı bir bölgede karları eritmek için ışık kaynağı kullanabilirsiniz.
  • Kar golemleri pistonlar tarafından yapılamaz. Çünkü kaynak kodlarında oyuncu tarafından yerleştirilmesi ile ilgili kod vardır.

Gerçek Hayatta Kar Topu

Gerçek hayattaki kar topunu incelediğimizde Minecraft’taki ile aynı şekilde olduğunu görsek bile gerçek hayatta kar topu yapmak Minecraft oyununda yapmaktan daha zordur. Çünkü Minecraft oyununda kürek ile otomatik yapılırken gerçek hayatta bunu elle yapmak zorundasınız.

Bir önceki makalemiz olan Minecraft Realms Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap