1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Kerbal Space Program Nasıl Bir Oyun?

Kerbal Space Program Nasıl Bir Oyun?
0
Oyun Adı Kerbal Space Program
Boyut 1 GB ~
Tür Simülasyon
Ücretli mi? Evet
Çok Oyuncu Desteği
Türkçe Dil Desteği Yama ile
Çıkış Tarihi 2011(Erken Erişim) – 2015 (Tam Sürüm)
Geliştirici Squad
Yayıncı Private Division

 

Kerbal Space Program, uzay severlerin ve fizikçilerin çok sevdiği bir uzay oyunudur. Oyun bir uzay oyunudur fakat aynı zamanda komik bir oyundur. Çünkü gezegenler ve insan ırkı yoktur. Parodileri vardır. Örneğin Dünya yerine Kerbin, İnsanlar yerine Kerbal ırkı vardır ve tam bir komedi bir ırktır. Çünkü sürekli gülerler ve değişik tepkiler verirler. Oyunda uzay araçlarını siz tasarlarsınız (uçak, uydu falan da var.) ve bunları yaparken pek çok faktörü olasılığa katmak zorundasınız. Örneğin atmosferdeki sürtünme, yakıt, vs. gibi. Oyunda ilk saatler çözmekle uğraşırsınız fakat saatler sonra çözersiniz. Ayrıca saatlerce üzerinde uğraştığınız araç daha kalkarken bile tuzla buz olabiliyor. Veya Mun(Ay)’a gidiyorsunuz diyelim; Tam Mun’un yüzeyine iniş yaparken sert düşüp astronotunuzu ve uzay aracınızı kaybetme riskiniz var. Oyunu oynamadan önce video izlemeniz tavsiye edilir.

Oyunu çok gerçekçi olarak düşünebilirsiniz, gittiğiniz gezegenden örnekler alıp araştırma yapma, Uzaya gönderdiğiniz aracın tamamen yok olması yerine bir kısmının parçalanması ve kontrolünü kaybetmeniz, astronotunuzun uzayda mahsur kalması gibi şeyler de var. Ama sırf gerçekçi olacak diye aylarca roketinizin gitmesini bekleyecek değilsiniz. Oyunu hızlandırma gibi seçeneklerde var fakat bunlar özellikle atmosferde iken çok tehlikeli çünkü oyun buga girip aracınız durduk yere parçalanabiliyor.

Bizim bu oyuna Puanımız 9/10. Steam Fiyatı 59 TL. Oyun “zor olsun saçma olsun” mantığında değil ama gerçekçi olduğu için çok zor. Oyunu alıp almama tavsiyesi veremeyiz zira çok vakit öldüren ve zorlayıcı bir oyun yani daha ilk saatten sıkılıp bırakma ihtimaliniz var. Gerçi öyle bir durumda iade isteyebiliyorsunuz fakat zorlanmayı, uzay, fizik vs gibi konuları seviyorsanız bu oyunu alabilirsiniz.

Steam Sayfası

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap