Kripto para madencilerine özel ekran kartı geliyor

MSI kripto para madencilerine özel ekran kartı üretiyor olabilir. Ortaya çıkan bir bilgide listede böyle bir ekran kartının sıralandığı görüldü.

NVIDIA 3000 serisi ekran kartları piyasaya çıktığı günden bu yana hem karaborsacılar hem de normal kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Oyunculara katkı sağlayan bu modeller dijital para madenciliği için de kâr getiriyordu. MSI bu konuda yeni bir adım atma kararı aldı.

Jeff Bezos neden Amazon’dan ayrılıyor?

Kripto para madencilerine özel ekran kartı geliştiriliyor

NVIDIA 3000 serisi ekran kartları piyasaya çıktığı günden bu yana yoğun bir talep ile karşılaştı. Kripto para madencilerinin yanı sıra karaborsacılar da ekran kartını bolca alıyor ve kendi mağazasında yüksek fiyata satıyordu. Ülkemizde de yoğun bir talep ile karşılaşan ürünün fiyatı neredeyse 2 kat artış yaşadı ve şu anda fiyatlar ciddi anlamda artmış durumda.

MSI, kripto para madenciliğinde bolca kullanılan ekran kartları için özel bir seri geliştirme kararı aldı. Bunun için RTX 3060 Ti modelini kullanma kararı alan firma, bu ekran kartı için özel bir tasarım geliştiriyor. Alınan bilgilere göre MSI’ın ekran kartı modeli RTX 3060 MINER ve RTX 306 MINER OC şeklinde olacak.

Kripto para madencilerine özel ekran kartı

Bu ekran kartlarının diğer ekran kartlarından farkı bu modellerin gereksiz özelliklerinin kaldırılması. Yani ekran kartında gerekmeyen özellikler kaldırılarak madencilere özel bir model haline getirilecek. Örneğin ekran kartında video girişi bulunmayacak. Çünkü madenciler zaten ekran kartlarını topluca kullandığı için bu girişe ihtiyaç duymuyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan IGG’den Tüm Çalışanlarına Pandemi Dönemi İçin Destek Primi Girişimi! başlıklı makalemizde igg hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.