1. Ana Sayfa
  2. Bilim ve Uzay
  3. Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

kucukbas-kuzu-ve-oglak-100-tl-devlet-destekleme-odemesi-sartlari-nelerdir
15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurban bayramında sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı konusunda bir açıklama paylaştı.

1900’lü yıllardan beri bilinen koronavirüsün yeni hali 2019’un sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı. Mart ayında ülkemizi etkisi altına alan virüs Türkiye dahil birçok ülkede kontrol altına alınmış durumda. Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Aynı durumun Kurban Bayramı’nda olup olmayacağını merak eden halk bu konuda bir açıklama bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu hakkında açıklama yaptı.

Evrenin yaşı bilim insanları tarafından açıklandı

Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı açıklaması geldi

Birçok Avrupa ülkesinde de olduğu gibi Türkiye’de koronavirüs gün geçtikçe iyileşmeye başlıyor. Amerika, Brezilya ve Hindistan gibi ülkelerde yükselişini sürdüren salgın, dünya genelinde rekorlara sebebiyet veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban bayramında sokağa çıkma kısıtlaması olup olmayacağı konusunda bir açıklama yaptı.

Kurban bayramı ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemde henüz böyle bir durumun yer almadığını belirtti. Bilim Kurulu ile zamanı geldiğinde bu konunun değerlendirilmesinin yapılacağını da sözlerine ekledi. Bilim Kurulu ise konu hakkında sosyal mesafeye uyulması, kalabalık alanlardan kaçılması ve uzaktan selamlaşılması gerektiğini vurguluyor.

Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı

Güncel koronavirüs vakaları incelendiğinde Türkiye’de 200.000 iyileşen ve 5.400 ölüm olduğu görülmekte. Toplamda 217.000 vakanın görüldüğü ülkede durum gün geçtikçe iyiye gidiyor. ABD’de ise her gün yeni bir rekor gelmeye devam ederken dün itibariyle dünya genelinde 237.000’in üzerinde vaka sayısı ile yeni bir rekor kırıldı. Vaka sayısında ilk 3’te yer alan ülkeler arasında ABD, Brezilya ve Hindistan yer alıyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 🙂

Bir önceki yazımız olan NASA astronotları uzay yürüyüşü için istasyondan çıktı! başlıklı makalemizde nasa, NASA Astronotları ve NASA Uzay Yürüşüyü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap