1. Ana Sayfa
  2. Donanım

Lenovo K5 Plus İncelemesi

Lenovo K5 Plus İncelemesi
0

Kaliteli bir telefon olan Lenovo K5 Plus hakkında inceleme, özellikler ve kullanıcı yorumlarını paylaşacağız.


Lenovo K5 Plus, Lenovo firması tarafından geliştirilen, 2016 yılında yayınlanan bir telefon modelidir. 2 GB RAM, 64 Bit 4 çekirdekli işlemci, 4G desteği, 360 derece kamera desteklemesi gibi birçok özelliği bulunan telefonda kaliteli bir ses sistemi vardır.

Özellikler

  • Çift hoparlör ve kaliteli ses sistemi ile anı yaşayın.
  • 1080p kalitede videoları rahatlıkla izleyin ve çekin.
  • 16 GB dahili depolama ile hafıza kartı olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • 5 MP ön kamera, 13 MP arka kamera.
  • 4G desteği ile 4G özelliklerini kullanabilirsiniz.
  • İçerisinde Android 5.1 Lollipop sürümü yüklüdür.
  • 3 farklı renk seçeneği ile istediğiniz rengi seçerek kullanın.

Teknik ve Diğer Özellikler

İşlemci 64 Bit 4 çekirdek işlemci
İşletim Sistemi Android 5.1
Ağırlık 142 gr.
Güç Li-on 2750 mAh
Kamera 13 MP arka, 5 MP ön kamera
Bellek 2 GB RAM, 16 GB depolama
Desteklenen Bağlantılar 3G, 4G, WLAN, Bluetooth, GPS
Renk Seçenekleri Gümüş, altın, gri
Ekran 1920 x 1080 piksel
SIM Çift SIM kartı desteği
Sensörler Işık, pusula, oryantasyon, yakınlık, yer çekimi
Görüntülü Arama Şebeke ile desteklememektedir.
Bildirim Işığı Mevcut
USB Port Micro USB

İnceleme

Yaklaşık 1 yıldan uzun süredir kullandığımız Lenovo K5 Plus hakkında detaylı olarak incelememi ve yaşadıklarımı paylaşacağım. İlk aldığım zamanlar normal bir şekilde kullanırken bir aralar ses kısma tuşunda sorun meydana gelmişti. Sonradan düzeldi, bir daha sorun olmadı. Bunun dışında diğer cihazlarda sorunsuz çalışan hafıza kartı, bu cihazda çalışmamaya ve biçimlendirme hatası vermeye başladı. Bunlar önemli bir sorun değil. Bunun dışında en önemli sorun yazılımsal. Yazılım, gereksiz yere harcama yapmakta ve cihazı yavaşlatmakta idi. Yani cihazı kullanmak zor oluyor ve kolayca ısınıyordu. Kullanmadığımız zaman bile arka planda harcamalar vardı ve cihaz fazlasıyla sıcak idi. Bizde önlemlerimizi almıştık.

Sonradan cihaza farklı bir yazılım yükleme kararı aldık. Cihazı ilk aldığım zamanlarda zaten root işlemi uygulamıştım. Gerekli olan şey, sadece cihaza farklı yazılımın nasıl kurulduğu bilgisi. Bunun için detaylı araştırmalar yaptık ve sonuca ulaştık. Artık cihazımızda Lineage OS adında ve Android’in en güncel sürümünü de destekleyen bir yazılım vardı. Bu işletim sistemi, cihaza performans ve keyifli bir kullanım sundu. Cihazdaki varsayılan yazılımda sorunlar olduğu için, eğer bu cihazı alırsanız farklı bir yazılım kurmanızı öneririz.

Cihaza yeni yazılımı kurduktan sonra cihaz artık serin ve rahat olmaya başladı. Sadece kullanırken oyun oynarken ve video izlerken hafif bir ısınma oluyor. Eski yazılımdaki kadar ısınmıyor.

Eğer varsayılan işletim sistemini kullanmayıp farklı bir işletim sistemi yüklerseniz cihazı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcılar genellikle cihazın ısınması, oyunlarda donmalar yaşanması, batarya gücünün düşük olması gibi sorunlardan şikayetçiler. Bunun dışında cihazdan memnunlar.

Cihaz, fiyatına göre gayet uygun bir üründür. Daha önce belirttiğimiz gibi, eğer cihazı aldıktan sonra eskisini silip kaliteli bir işletim sistemi kurarsanız size uygun fiyata kaliteli bir performans sunacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap