Maliye Bakanlığı kripto para açıklaması yaptı

Maliye Bakanlığı kripto para konusunda bir basın açıklaması yayınladı. Yayınlanan açıklamaya göre kullanıcı verileri toplanacak.

Son zamanlarda kripto paraların kullanımı artmaya başladı. Bitcoin gibi pek çok para biriminin bir anda ciddi bir yükseliş elde etmesi ve önemli bir yatırım aracı olmaya başlaması Türkiye’deki kullanıcıların da ilgisini çekti. Bu bağlamda Türkiye kripto paralarla uğraşan ülkeler arasında yer alıyor. Kripto paralara olan ilginin yoğun olmasıyla birlikte bu alanda bir çalışma başlatıldı.

Vivaldi hızı 2 kat yükselerek mutlu etti

Maliye Bakanlığı kripto para hakkında konuştu

Son zamanlarda kripto paralar ile ilgili bir düzenlemenin yapılacağı gündeme gelmişti. Bu durum kripto para vergisinin geleceğine işaret ediyordu. Henüz Maliye Bakanlığı bu konuda bir açıklama yapmasa da dün yayılan haberler için bir basın açıklaması geldi.

Dijital paralar ile ilgili çıkarılacak olan yeni yasa ile birlikte kripto paralar bir düzen içerisinde kullanılacak, bu konu yasalarda yerini almış olacak. Dün ortaya çıkan haberde Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kripto para sitelerinde kullanıcı bilgilerini istediği bilgisi yer almıştı. Bu bilgi Maliye Bakanlığı tarafından doğrulandı.

Related Post

Maliye Bakanlığı, yaptığı açıklamada kripto paralar ile ilgili bir düzenlemenin söz konusu olduğu, bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyledi. Bakanlık, kullanıcıların güvenliği ve finansal suçlarla mücadele amacıyla kullanıcı verilerinin toplanacağını açıkladı. Toplanacak olan veriler kripto paralar ile ilgili işlenen suçlara karşı bir önlem olacak, bu durum anonim olmaktan çıkacak.

Bildiğiniz üzere kripto para dünyasında anonimlik söz konusu. Bu da kimin ne yaptığının anlaşılmasını zor kılan bir durum ortaya çıkarıyor. Bundan dolayı Türkiye’de yaşayan vatandaşların bilgilerinin toplanması ve vatandaşların yaptığı işlemlerin kayıt altında tutulması sağlanacak. Bu sayede kripto paralar altında işlenen suçlara bir önlem alınması hedefleniyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Amazon olayları ABD’de daha da büyüdü başlıklı makalemizde ABD, Amazon olayları ve Gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.