Marketlerde elektronik ürün satışı yasaklanıyor

Yeni bir düzenlemeye göre marketlerde elektronik ürün satışı yasaklanıyor. Alınan bu karar ile birlikte zincir marketlerde elektronik mal satışı yasaklanırken küçük esnafın kalkınmasının sağlanması hedefleniyor.

Bilindiği üzere Bim, A101, Migros gibi büyük zincir marketler, zaman zaman normal bir teknoloji mağazasına göre daha uygun fiyata elektronik ürün satarak kullanıcıları mutlu ediyor. Alınan yeni bir karar pek çok müşterinin tepkisini çekmiş durumda.

PlayStation 5 DualSense sorunu oyuncuları çıldırttı

Marketlerde elektronik ürün satılmayacak

Zincir marketler ile ilgili yeni bir düzenleme geliyor. Bu düzenleme ile birlikte hükümet esnafın daha çok kazanmasını sağlayacak. Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı yeni bir düzenlemeye göre zincir marketlerde artık elektronik mal satışı yapılmayacak. Bu düzenlemenin amacı esnafın ayakta kalmasını hedeflemek. Alınan bu karar şimdiden pek çok kesim tarafından tepki aldı.

Related Post

Zincir marketler ile ilgili alınan bir diğer karar bu marketlerin Pazar günü 11.00’den önce açılmayacağı. Bu düzenlemenin amacı esnafın batmasını önlemek ve daha çok gelir elde etmesini sağlamak olarak açıklanıyor. Alınan bir diğer karara göre ise zincir marketlerde sigara satışı yasaklanıyor fakat internet üzerinden alışveriş olarak veya 1.500 metrekareden geniş alanlar bu düzenlemeden muaf tutuluyor.

Bilindiği üzere Bim ve A101 gibi zincir marketler zaman zaman uygun fiyatlı teknoloji ürünlerini getirerek müşterilerini memnun ediyordu. Yeni düzenlemeye göre artık bu durum ortadan kalkıyor. Henüz düzenleme resmîleşmedi, şimdilik düzenleme aşamasında yer alıyor. İlerleyen günlerde yasa ile ilgili daha fazla bilgi geleceği tahmin ediliyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Kripto para madencilerine özel ekran kartı geliyor başlıklı makalemizde Dijital Para, Ekran Kartı ve Kripto Para hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.