Mastercard Bitcoin desteğine kavuşuyor

Dünyaca ünlü finans markası Mastercard Bitcoin gibi pek çok dijital para birimini desteklemeye başlıyor. Bu haber özellikle dijital para birimiyle uğraşanları sevindirdi.

2009 yılından beri hayatımızda olan ve BTC sonrası ortaya çıkan kripto para birimlerinin altcoin olarak adlandırıldığı bu ağa Mastercard firması da katılma kararı aldı. Mastercard yakın bir zamanda kripto para ödemesini destekleyebilir.

Intel M1 işlemci ile dalga geçti

Mastercard Bitcoin desteği alacak

Mastercard, 2021 yılı içerisinde kripto para birimlerini destekleyeceğini duyurdu. Şimdiden hangi para birimlerini destekleyeceği konusunda net bir açıklama yapmayan firmanın kriterleri güvenlik olmakta. Yani seçilecek olan kripto para birimi hem güvenli olmalı hem de stabil bir şekilde ilerlemeli.

Mastercard, yaptığı açıklamada banka müşterilerinin finansal kaynakları istediği gibi belirlemeleri, müşterilerin seçeneklerini arttırmak için bu yola gittiğini ve son zamanlarda kripto para birimlerinin değerinin arttığından dolayı bu işe girmek istediklerini açıkladı.

Mastercard Bitcoin

Pek çok kişinin kullanmış olduğu marka olan Mastercard, bu sistem için çok detaylı bir sistem geliştirilmesi gerektiğini belirtirken bu sistemin rayına oturması için birkaç testlerin de yapılması gerektiğini açıklıyor. Henüz bu sistemin tam olarak ne zaman geleceğini bildirmeyen Mastercard yetkilisi, 2021 yılı içerisinde bu sistemin entegre edilmesini hedefliyor.

Kripto para birimleri ağına katılmaya çalışan Mastercard, 2021 yılı içerisinde bu sisteme girmeyi düşünse de şimdiden hangi kripto para birimleri ile çalışacağı merak edilen sorular arasında yer alıyor. Bazı uzmanların tahminlerine göre Bitcoin ve Ethereum listenin başında yer alacak gibi duruyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Intel M1 işlemci ile dalga geçti başlıklı makalemizde Apple, Intel ve M1 İşlemci hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.