MediaTek Dimensity 7000 özellikleri ortaya çıktı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

MediaTek Dimensity 7000 özellikleri

MediaTek Dimensity 7000 özellikleri ile birlikte ortaya çıktı. Yeni işlemci modelinin sunmuş olduğu pek çok detay kullanıcıların da ilgisini çekecek cinsten.

MediaTek, çıkarmış olduğu pek çok işlemci ile beraber öne çıkan firmalardan birisi olmakta. Günümüzde mobil telefonlarda yer almasıyla bilinen bu firma, şimdi de yeni çıkaracağı bir işlemci ile karşımıza çıkıyor. Henüz sızıntı olarak yer alan bu bilgilerin tam olarak doğrulanmadığı bilgisini verelim.

Xiaomi MIX 5 tanıtım tarihi ortaya çıktı

MediaTek Dimensity 7000 özellikleri sızdırıldı

Çok güçlü teknik özellikler ile karşımıza çıkacak olan MediaTek Dimensity 7000’in sunacağı beklenen özelliklerden birisi hızlı şarj desteğinin yüksek olması. Sızdırılan bilgiye göre model 75 watt hızlı şarj desteğine sahip olarak aramıza gelebilir. Çekirdek hızları hakkında kesin bir bilgi yer almasa da kullanılacak olan çekirdeklerin Arm Cortex-A55 ve Arm Cortex-A78 olacağı tahmin ediliyor. Qualcomm’un üretmiş olduğu Snapdragon işlemcilerin en büyük rakibi olan MediaTek Dimensity, Snapdragon 870 ile Snapdragon 888 arasında yer alabilir.

MediaTek Dimensity 7000 özellikleri

MediaTek Dimensity 7000 ile ilgili yapılan bir diğer açıklama işlemcinin fotoğraf çekiminin harika bir kalite ile geliyor olacağı. Sızdırılan veriye göre fotoğraf çekimleri 200 megapiksel değerine kadar ulaşabilecek. Bu kadar yüksek bir çözünürlük desteği sunmayı hedeflediği belirtilen MediaTek Dimensity 7000, gece çekimlerinde de etkili olurken bununla birlikte yapay zeka destekli çekimlere de yer verecek. Firma, 5 nm teknolojisi ile üretecek olan yeni işlemcisi hakkında yakın zamanda daha fazla bilgi vererek duyurabilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.