1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Merakla Beklenen Steam Kış İndirimlerinin Tarihi Belli Oldu!

Merakla Beklenen Steam Kış İndirimlerinin Tarihi Belli Oldu!
Merakla Beklenen Steam Kış İndirimlerinin Tarihi Belli Oldu!
0

Steam, dünya üzerindeki en büyük oyun dağıtım platformu olarak biliniyor. Oyuncular tarafından hem sevilen hem de korkulan Steam, her yılın belirli dönemlerinde büyük indirimler meydana getirerek oyunculara ufak kıyaklar geçmekte idi. 2018 yılının son günlerine girmeye hazırlandığımız şu günlerde Steam kış indirimlerinin tarihi belirli olması, bir anda milyonlarca kişinin heyecanlanmasına neden oldu. Bu konuda çeşitli internet adresleri, çeşitli sızıntı haberleri ile 2018 yılının son indirim tarihini gözler önüne semişti. Resmi kaynaklarda doğrulanan Steam kış indirimlerinin tarihi birazdan sizler ile beraber olacak.

Steam Kış İndirimlerinin Tarihi

Merakla Beklenen Steam Kış İndirimlerinin Tarihi Belli Oldu!

Steam kış indirimlerinin tarihi, resmi olarak doğrulanmasının ardından sizlerin karşısına çıkıyor. 2018 yılının son indirimi 20 Aralık 2018 tarihinde başlayacak. Steam tarafından yapılan indirimlerin genellikle ne zaman sonlanacağına dair bigiler bulunmamaktadır. 20 Aralık tarihinde başlayacak indirimin genel olarak 2 hafta sürmesi düşünülüyor. 3 Ocak 2019 tarihine kadar sürecek indirim ile milyonlarca oyunu yarı fiyatına hatta yarı fiyatının da daha aşağısına alabilmeniz mümkün. Genellikle her yıl buna benzer 3 ya da 4 adet indirim yapılıyor.

Oyuncular, Steam üzerinden beğendikleri oyunları satın almak için bu şekilde indirim zamanlarını beklemektedir. Biliyorsunuz ki Steam üzerinden alınan oyunlar için KDV ödenme şartının gelmesi ile tüm oyunların fiyatlarında artışlar meydana gelmiştir. Birde bunların üzerine oyun firmaları tarafından yapılan zamlar, oyuncuların giderek zor duruma düşmesine neden olmuştur. Şu an da milyonlarca oyuncusu bulunan PUBG, Steam üzerinden 84 TL gibi bir ücret ile satın alınabiliyor. Birçok oyuncu, Steam kış indirimlerinin tarihi belirli olması ile beraber ilk olarak PUBG satın alacaktır.

Oyun yapımcısı şirketler, daha fazla kitleye ulaşmak adına oyunlarının hemen hemen hepsini Steam üzerinden yayımlıyor. Steam üzerinden ücretli olarak yayınlanan oyunlar olduğu gibi ücretsiz oyunlarda bulunmaktadır. Uzun zamandır ücretli olarak mağazada bulunan oyunlardan satın alam gibi bir düşünceniz var ise Steam kış indirimlerinin tarihi ile beraber mağazadan birçok oyun satın alabilirsiniz. Yazımız içerisinde indirimin 2 hafta kadar süreceğini dile getirsek de bu konuda net bir açıklamanın bulunmadığını belirtebiliriz. İndirimin ne kadar süreceği tamamen Steam tarafından belirlenmekte olup tarih üzerinde değişiklikler yapılabilme durumu bulunmaktadır.

Yorum Yap