1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Microsoft Discord uygulamasını alacak mı?

Microsoft Discord uygulamasını alacak mı?

Microsoft Discord

Microsoft sohbet platformu Discord uygulamasını almak için harekete geçti. Firma, bunun için kendilerine büyük bir teklif sundu.

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan Microsoft, son zamanlarda çok büyük çalışmalar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Xbox için birçok oyun stüdyosunu satın alan firma, EA ile anlaşıp abonelik birleştirerek oyuncuları daha da mutlu etmişti. Firma şimdi de Discord ile ilgileniyor.

Windows 10 Not Defteri bağımsız olacak

Microsoft Discord uygulamasını satın alıyor mu?

Microsoft, sohbet konusunda Windows Live Messenger uygulamasıyla bilinen bir firmaydı. Sonraları Skype çıkınca Skype Messenger’ın yerini almaya başladı ve Microsoft, Skype’ı satın alarak artık bu uygulama üzerinden hizmete devam etti. Skype, birkaç yıl boyunca başarılı bir şekilde ön planda yer alan uygulamalar arasındaydı.

Discord, çıktıktan sonra pek kullanılmasa da ilerleyen yıllarda bir anda popüler olmaya başladı ve Skype’ı geride bıraktı. Kısacası Discord popüler oldukça Skype’ın aktif kullanıcı sayısı azaldı, Discord en çok kullanılan sohbet uygulamaları arasına yerleşmeye başladı.

Microsoft Discord

Yaşanan bu olaylar sonrasında bir kaynaktan alınan bilgiye göre Discord, Microsoft ile bir görüşme gerçekleştirip Discord’u alıp almama gibi bir fikrinin olup olmadığını sordu. Microsoft ise Discord için 10 milyar dolar teklif ettiğini açıkladı. Bunun yanı sıra Discord’un Epic Games firması ile de görüştüğü söyleniyor.

Microsoft, attığı pek çok adım ile birlikte kendini geliştirmeye, daha da büyümeye devam ediyor. Bazı kullanıcılar Microsoft’un attığı bu adımları tekelleşme olarak yorumlarken bazıları güzel gelişmeler olduğunu savunuyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Not Defteri bağımsız olacak başlıklı makalemizde Not Defteri, Notepad ve Windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap