1. Ana Sayfa
  2. Windows

Microsoft Edge arama sistemi gelişiyor

Microsoft Edge arama sistemi gelişiyor
0

Microsoft Edge arama sistemi eskisinden daha iyi hale geliyor. Yapılan yeni çalışma ile birlikte bazı yenilikler kullanıcıları karşılıyor olacak.

Microsoft Edge, günümüzün popüler işletim sistemlerinden birisi olsa da şu anda dünya genelinde en popüler işletim sistemi Google Chrome olarak yer alıyor. Microsoft, bir zamanlar Internet Explorer ile öne çıkıyor olsa da günümüzde Microsoft Edge’yi daha popüler hale getirmek istiyor. Chromium tabanlı bir internet tarayıcısı olan Edge ile ilgili yeni özellikler dikkat çekiyor.

Google Chrome kullanıcıları Microsoft’a tepki gösteriyor

Microsoft Edge arama sistemi daha iyi hale geliyor

Microsoft Edge ile birlikte Windows arama sisteminde önemli bir gelişme adımı atıldı. Aslına bakarsak bu yenilik üzerinde uzun süredir duruluyordu fakat yeni yeni meyvelerini vermeye başladı. Windows işletim sisteminin arama sekmesini biliyor olmalısınız. Görev çubuğunda bulunan bu sekme sayesinde hem dizinde hem de web üzerinde arama yapmak mümkün oluyor. Chromium tabanlı Microsoft Edge ile Windows arama birlikte daha iyi bir şekilde çalışmaya başlayacak. Bunun için şimdiden bazı kullanıcılar özelliği denemeye başladı.

Yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar arama sekmesi üzerinden Microsoft Edge ile daha iyi iletişim kurabiliyor olacak. Buna ek olarak bu sekmede arama geçmişi de görünecek. Bu sayede daha önce aranan bir veriye hızlıca ulaşmak mümkün hale gelecek. Bu özelliğin aktif olması için Microsoft Edge tarayıcısında diğer Windows özellikleri ile veri paylaşımı seçeneğinin aktif olması gerekiyor. Bununla birlikte daha pek çok yeniliğin geleceği tahmin ediliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap