Microsoft Edge pazar payı ciddi oranda artış yaşadı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Microsoft Edge pazar payı

Microsoft Edge pazar payı artışı geçtiğimiz ay önceki aya göre ciddi bir yükselme kaydetti. Yaşanan bu yükseliş ile birlikte Microsoft Edge’nin yaptığı icraatların bir miktar da olsa işe yaradığı gözler önüne seriliyor.

Microsoft’un geliştirdiği Microsoft Edge tarayıcısı, her geçen yıl yeni özellikler ile gelişmeye devam ediyor. Son olarak Google’ın geliştirdiği Chromium tabanlı bir tarayıcı sistemine geçiş yapan Edge, yaptığı yenilikler ile ve performans artışıyla başarılı bir adım atmış gibi görünüyor. Bunun yanı sıra ilginç olan bazı veriler de yer alıyor.

Google Play uygulama karşılaştırma özelliğine kavuşuyor

Microsoft Edge pazar payı yükselişe geçti

Netmarketshare, geçtiğimiz ay tarayıcıların yükselişi ile ilgili verileri açıkladı. Raporu incelediğimizde sıralamanın ciddi bir şekilde değişmediği görülürken Ekim ayında diğer aylara göre ciddi bir fark yer alıyor. Ağustos ayında %70,89 olan Google Chrome’un ardından 2. sıraya %8,52 ile Microsoft Edge yerleşmişti. Sıralamanın devamında ise %7,11 ile Firefox, %3,79 ile Internet Explorer yer alıyordu.

Microsoft Edge pazar payı

Eylül ayında liderlikte %69,94’e gerileyen Google Chrome yer alırken Edge biraz daha yükselerek %8,84 olarak 2. sıraya yerleşti. Devamında ise %7,19 ile Firefox ve %3,88 ile Internet Explorer yer alıyor. Ekim ayında yani geçen ay ise ilginç bir detay dikkatlerden kaçmadı.

Ekim ayı ile birlikte Internet Explorer ve Microsoft Edge’nin pazar paylarında ciddi bir yükseliş meydana geldi. Bu ay ile birlikte Chrome %69,25’e gerilerken Edge %10,25, Firefox 7,22, Internet Explorer %5,57 olarak açıklandı. Microsoft Edge, diğer tarayıcılar ile arasını açmaya devam ediyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Windows 10 Home Satın Al


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.