Microsoft Edge yenilikler ile karşımıza çıkıyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Microsoft Edge yenilikler

Microsoft Edge yenilikler ile birlikte bizleri karşılıyor. Yeni güncelleme ile birlikte Edge, daha iyi özelliklere kavuşurken kullanıcıları da mutlu ediyor.

Microsoft Edge, Microsoft firmasının Internet Explorer’den sonra ortaya çıkarmış olduğu bir internet tarayıcısı. Microsoft Edge’nin ortaya çıkma sebepleri arasında daha iyi bir performans ve Internet Explorer ile gelen algıyı kırmak olarak açıklanabilir. Yeni internet tarayıcısı yayılmaya devam ederken Microsoft yakın zamanda Edge’nin Chromium tabanlı olması kararını almıştı. Internet Explorer’in desteği yakın zaman içerisinde tamamen sonlanacakken Edge yeni güncellemeyle birlikte yeni özellikler sunuyor.

Ubisoft indirim etkinliklerine başladı

Microsoft Edge yenilikler ile güncellendi

Microsoft Edge’ye gelen yeni özelliklerden birisi verimlilik modu olarak karşımıza çıkmakta. Bazı kullanıcılar Microsoft Edge’nin yüksek kaynak kullanımı ve hızlı pil tüketimi sebebiyle daha az tercih edebiliyor. Yeni özellik sayesinde artık verimlilik modunu aktif eden kullanıcılar bellek ve işlemci kullanımının daha optimize olmasını sağlayacak. Bu durum pil kullanımını azaltacak ve akıcılığı arttıracak. Edge’e gelen yeniliklerden birisi de şifre değiştirme uyarısı oldu. Parolaların kayıt edilmesi ile birlikte kullanıcılar istediği bir şifreye hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Google Chrome’a daha önce eklenen tehlikeli şifre uyarısı artık Edge’de de yer alıyor.

Microsoft Edge yenilikler

Microsoft Edge’nin elde ettiği güncellemeler arasında fiyat takip sistemi de bulunuyor. Fiyat değişikliği, pek çok kullanıcının özen gösterdiği bir durum olmakta. Bazı alışveriş siteleri ile uyumlu olan bu sisteme göre eğer bir ürünün fiyatı değişirse kullanıcı uyarı alabilecek ve o ürünün geçmiş fiyatlarını inceleyebiliyor olacak. Bu özelliğin henüz tam olarak gelmediğini belirtelim fakat yakın zamanda bu özelliğin oldukça kullanışlı olacağı düşünülüyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.