Microsoft GPT-3 kullanarak sistem geliştirdi

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Microsoft GPT-3

Microsoft GPT-3 tabanlı Power Apps adındaki uygulamasını geliştirdi. Bu uygulama pek çok alanda kullanıcının işine yarayacak.

Yapay zeka ve makine öğrenimi gün geçtikçe daha da gelişen bir yapıya sahip. Her geçen gün daha da büyüyen bu platforma yeni şeyler de ekleniyor. GPT-3 ücretsiz ve açık kaynak olarak sunulan devasa bir yapay zeka platformu. Yaptıkları ile bu zamana kadar pek çok insanı şaşırtmıştı. Microsoft da GPT-3 kullanarak kendi yazılımını geliştirdi.

Twitch abonelik fiyatı ne kadar?

Microsoft GPT-3 tabanlı yapay zeka geliştirdi

Kendi veri merkezindeki verileri kullanarak yapay zekasını geliştiren ve makine öğrenimi ile daha çok veri toplayan GPT-3 için Microsoft tarafından yeni bir uygulama geliştirildi. Power Apps olarak geliştirilen bu uygulama sayesinde kullanıcıların konuşarak uygulama oluşturmasına imkan sağlanacak.

Microsoft GPT-3

Belki kulağa tuhaf geliyor olabilir fakat teknoloji bu kadar ilerleme kaydetti. Profesyonel uygulamaların yanı sıra daha basit uygulamalar geliştirmek ve veritabanını hızlı bir şekilde yönetmek için Power Apps kullanmak mümkün olacak. Daha çok kurumsal amaçlı geliştirilen bu uygulamada örnek vermek gerekirse firma ile ilgili bilgi veren bir uygulama geliştirilebilecek.

GPT-3 tabanlı yapay zekaya sahip olan bu uygulamanın bir diğer özelliği de veritabanına hızlı bir şekilde erişim sağlayabiliyor olması. Power Apps uygulaması ile birlikte kullanıcılar ücretsiz olarak bu hizmetten yararlanırken aynı zamanda veritabanında konuşarak istediği sonuçlara ulaşabilecek. Örneğin “Ürün tablosunda kimliği 5’in üzerinde olan verileri listele” demek o ürünlerin listelenmesini sağlayacak. Uygulama şimdilik İngilizce olarak çalışıyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.