Microsoft Office İkonları Değişiyor

Microsoft’un 2013’ten beri değiştirmediği Office ikonları 2018 model haliyle güncelleniyor.

2013’ten beri ikonlarını değiştirmeyen Microsoft, 5 yıl aradan sonra ikonlarında daha fazla sadeliğe yer verme kararı aldı. Eski ikonlara göre yeni ikonlar daha sade ve eski ikonlarda da olduğu gibi uygulamanın amacını açıklayacak şekilde tasarlandı.

Yeni ikonlardaki incelememize göre Word ikonunda yatay çubuklar yer almaktadır. Sanırım her bir çubuk satır olarak düşünülmüş. Excel’de ise tabloları andıran görünüm mevcut. PowerPoint uygulamasında ise ikon olarak pasta grafiği kullanılmış. Çok fazla değişime uğramayan OneDrive ve Skype ikonlarında renk ve küçük tasarımsal değişiklikler yapılmış. Outlook uygulamasının ikonunda zarfın içinden çıkan posta kullanılmış. OneNote uygulamasında ise sağ tarafta sayfa veya bölümleri gösteren kısım, sol tarafta sayfayı içeren kısım anlatılmıştır.

Microsoft, Microsoft Office için güncellediği bu yeni ikonları önümüzdeki zamanlarda yayınlayacağını duyurdu. Öncelikle Android ve Web uygulamalarına gelecek olan ikonlar, daha sonra diğer platformlara yayılacak.

Related Post

Microsoft Office Hakkında Bilgi

Office, Microsoft tarafından 1989 yılında tanıtılan ve ofis uygulamaları içeren bir yazılım paketidir. 2000 yılından sonra ilk kez mobil cihazlar için ofis uygulamaları geliştirmiştir.

Microsoft Office’in 13.0 sürümü çıkmamıştır. 12’den 14’e atlanılmıştır. Bunun nedeni ise Microsoft’un 13 sayısı ile ilgili inançları ve satışı etkileyeceğidir.

Microsoft, Office 2016’dan sonra güncel bir sürümü yakın zamanda yayınlamıştır. Bunun dışında Office 365 sürümü sunulmaktadır. Microsoft Office 2019 ise 2018’in Eylül ayında yayınlanmıştır.

Microsoft’un Office 4.x paketinde Word, Excel, PowerPoint, Access ve Mail bulunmaktaydı. Şu ana kadar yayınlanan paketlerde ise Word, Excel, PowerPoint, InfoPath, Publisher, Skype, OneDrive, Outlook gibi çeşitli uygulamalar mevcuttu.

Bir önceki makalemiz olan 0xc0000005 Hatası Kesin Çözümü Nasıldır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.