İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Microsoft Surface Serisi Apple İle Arayı Kapatıyor.

Microsoft Surface Serisi Apple İle Arayı Kapatıyor.

Microsoft Surface Serisi Apple İle Arayı Kapatıyor.

Surface serisi özellikle tablet bakımından çok fazla ilerleme kat etti, ve yarışta Apple ile arayı kapatarak hemen arkasından koşarak kararlı bir şekilde devam ediyor. Apple hala zirvede, ancak bir şey varki Microsoft koltuğu sallıyor, ve her an yıkılabilir.

Windows 10 için önerilen ve önerdiğim Surface serisi, yakında Surface Phone meyvesini verecek. Ve şuanda Surface serisi tabletler pazarda oldukça rağbet görüyor Surface Phone çıktığında bundan kaynaklı olarak büyük ilgi çekeceğini düşünüyorum.

J.D Power‘ın yaptığı araştırmaya göre, tablet kullanıcıları en çok Apple tabletlerden yani IPad’lerden memnun, ancak son zamanlarda Microsoft bu farkı inanılmayacak derecede azalttı ve zirveye ulaştığından savaslar başlayacağa benziyor.

Araştırma sonuçlarından alınan veriye göre kullanıcıları memnun etme konusunda Apple 830 puan ile birinci sırada yer alıyor. Yıllardır bu iste olan bir firma, hatta tablet teknolojisine öncülük etmis bir firma için o kadar da şasırılacak bir durum olmasa gerek.

Aynı zamanda araştırmadan elde edilen verilere göre, Microsoft‘un Surface serisi tabletleri, kullanıcı memnuniyeti bakımından Apple’dan 1 puan daha az, yani 829 puan alarak ikici sıraya yerleşti. Aralarındaki farkın yok denecek kadar az olması Microsoft’un sonunda zirveye ulaşmaya çok yakın olduğunu gösteriyor.

Üstelik bu sektöre yeni atılmıs bir firma‘ya göre, yıllar bu sektörde olan bir firma’ya bu kadar yaklaşması, ileride dahada yaygın olacağını isaret ediyor sanki

 

Yazar Hakkında

Merhaba ben Hasan. İstanbul'da yaşıyorum. Yazılımlar, donanımlar, savunma sanayii vb. ilgi alanlarım arasında bulunuyor. Yeni teknolojiler üzerinde araştırma yapmayı seviyorum. Bu araştırmalar sonucunda da size yazılarımı ulaştırıyorum. Açık kaynaklı yazılımları kullanmayı seviyorum.

Yorum Yap