Microsoft Teams güncellemesi bazı kullanıcıları sevindirdi

Microsoft Teams güncellemesi, yeni özellikleri ile bazı kullanıcıları sevindirdi.

Microsoft Teams, koronavirüs salgınından sonra dijitalleşmenin de etkisiyle sıkça kullanılan bir yazılım oldu. Sık kullanıldığı dönemlerde yaşanan yoğunluk sebebiyle sunucuları yavaşlığa girse ve altyapıları kaldırmasa dahi Microsoft kısa sürede bu sorunu çözüme kavuşturdu. Microsoft Teams, kullanıcıların beğeneceği Together özelliği ile birlikte üyelerin karşısına çıkıyor.

YouTube reklam politikası kullanıcıları sinirlendirebilir

Microsoft Teams güncellemesi kullanıcıların gözdesi oldu

Çalışanların bir araya geldiği Microsoft Teams yazılımı, zaman zaman yeni güncellemeler alarak çalışanların daha fazla özelliğe sahip olmasını sağlıyor. Microsoft gerçekçiliği arttırmış olmak istemiş ki bu bağlamda “Birlikte” anlamına gelen “Together” özelliğini duyurdu. Yeni gelen bu özellik ile birlikte herkes bir arada gözükebiliyor, yan yana duruyor. Yapay zekanın kullanıldığı bu teknoloji ile birlikte arka planda koltuk, ön planda çalışanın kendisi yer alıyor. Konferans salonu görünümü veren görüntü, birçok çalışanın ilgisini çekmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Bu güncelleme ile birlikte diğer arkadaşlara dokunmak mümkün olurken bu özelliğin henüz geliştirilmesi gerektiği görülüyor. Çünkü bilindiği üzere bu özellik yapay zeka kullanıyor ve Microsoft olayı daha gerçekçi yapmaya çalışıyor. Bu bağlamda bazı hatalar yer alabilir. Uygulamaya eklenen bu özellik zamanla daha gelişmiş bir hale gelerek daha kaliteli olacağı düşünülmekte. Şu anda bir arka plana sahip sistem, yakında daha fazla arka plan içerebilir, bununla birlikte daha farklı özelliklerle karşımıza çıkabilir.

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 🙂

Bir önceki makalemiz olan Youtube'ta Videolar Kaç MB Veri Harcar? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.