1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Microsoft web tasarım aracı geliştiriyor

Microsoft web tasarım aracı geliştiriyor

Microsoft web tasarım aracı
9

Microsoft web tasarım aracı ile birlikte firmaların hızlı bir şekilde web sitesi oluşturmasına imkan tanıyacak. Ayrıca yalnızca oluşturmakla kalmayacak, işin içerisinde yapay zeka da bulunuyor.

Teknolojiler gelişiyor, yapay zeka daha da ileriye gidiyor. Artık pek çok alanda yapay zeka ile karşılaşmak mümkün hale gelmiş durumda. Örneğin yapay zekaya sahip bir yazılıma bir şey anlatarak onu çizmesini sağlayabiliyoruz. Bunun yanı sıra yüz tanıma teknolojisi ile birini tanımak mümkün. Microsoft, yapay zeka ile yeni bir uygulama geliştiriyor.

Satisfactory update 4 çıkış tarihi açıklandı

Microsoft web tasarım aracı geliştirmeye başladı

Microsoft, özellikle firmaların işini kolaylaştıracak bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni bir web tasarım aracı geliştiren firma, henüz web sitesi olmayan firmalar için otomatik bir şekilde web sitesi oluşturan bir sistem yazıyor. Günümüzde pek çok web sitesi tasarım aracı bulunuyor fakat Microsoft’un yapacağı bu çalışma yalnızca web tasarımı yapmakla kalmıyor, aynı zamanda araç içerisinde yapay zeka da yer alıyor.

Microsoft web tasarım aracı

Web tasarım aracında bulunan yapay zeka, kullanıcının bilgilerini tarıyor ve elde ettiği sonuçlar doğrultusunda web sitesini düzenliyor. Yani web sitesi gerekli tüm bilgilerin yer aldığı bir alan haline geliyor. Örneğin bir firma yeni bir web sitesi kurduğunda firma tek tek bilgileri eklemekle uğraşmıyor, Microsoft’un aracı otomatik bir şekilde gerekli iletişim bilgilerini ve diğer bilgileri eklemiş oluyor.

Microsoft’un yeni aracının bunu yapabilmesi için firmaya ait bir Facebook sayfası veya reklam kampanyası gibi bilgilerin bulunduğu bir yer lazım. Buradan bilgileri çeken Microsoft, ortaya harika sonuçlar çıkarıyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Bill Gates Android açıklaması yaptı başlıklı makalemizde Android ve Bill Gates hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap