Microsoft Windows 10 desteği hakkında açıklama yaptı

Microsoft Windows 10 desteği ile ilgili bir açıklamaya değindi. Yapılan açıklamaya göre Windows 10 güncellemesi olup olmayacağı belirtildi.

Windows 11, geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülmesiyle beraber pek çok kullanıcının ilgisini çekmeye başlayan yeni işletim sistemi için halen Windows 10’dan Windows 11’e geçişler sürüyor. Windows 11’e geçen birçok kullanıcı bulunsa da bazı kullanıcılar Windows 10’da kalmayı tercih edebilir. Microsoft yetkilisinden konu hakkında önemli bir açıklama geldi.

Microsoft Windows 10 desteği konusuna açıklık getirdi

Bazı kullanıcılar yakında Windows 11 sürümüne geçmeyi düşünürken bazıları Windows 10’da uzun bir süre daha kalmak isteyebiliyor. Bu doğrultuda Microsoft’ta Windows Hizmet ve Dağıtım Başkanı görevinde bulunan John Cable, önemli bir açıklamaya değindi. John Cable, yaptığı açıklamada Windows 11’e daha fazla ağırlık vermek için Windows 10 için artık yıllık güncellemelerin yapılacağını ifade etti. Gelecekteki Windows 10 güncellemesinin ise 2022’nin ikinci yarısında yayınlanacağı belirtildi.

Related Post

Windows Hizmet ve Dağıtım Başkanı John Cable’ın söylemiş olduklarına göre Windows 10 halen desteklenmeyi sürdürecek. Bununla birlikte Windows 10’un yeni güncelleme aldığını da açıklayan yetkili isim, bu güncelleme ile bazı yenilikler olduğunu duyurdu. Küçük çaplı bir değişiklik olacak olan bu güncellemede Linux için eklenen WSL sisteminde GPU hesaplama desteği eklendiği belirtiliyor.

Yeni Windows 10 güncellemesi ile beraber kullanıcılar yenilenmiş Microsoft Store uygulaması ile de karşılaşıyor. Daha önce Windows 11’de yer alan uygulama artık Windows 10’da da bulunuyor. John Cable, bir diğer açıklamasında Windows 11 güncellemesinin artık uyumlu olan daha fazla cihazlara dağıtılacağını dile getirdi. Yani güncelleme işlemi hız kazanmış oldu.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.