1. Ana Sayfa
  2. Windows
  3. Microsoft, Windows 10 Mobile Desteğini Sonlandırıyor
Trendlerdeki Yazı

Microsoft, Windows 10 Mobile Desteğini Sonlandırıyor

Microsoft'un mobil cihazlar için geliştirdiği Windows 10 Mobile için güncelleme desteği, sona eriyor.

Microsoft, Windows 10 Mobile Desteğini Sonlandırıyor

2018’de Dünya’nın en değerli şirketi seçilen Microsoft, Windows 7’ye verilen desteğin sona erdiğinin duyurmasından sonra bir destek sonu haberi daha geldi. Microsoft’un mobil cihazlarda kullanılmak üzere geliştirdiği Windows 10 Mobile için güncelleme desteği sona eriyor. Böylelikle Microsoft, mobil cihazlar için işletim sistemi geliştirmelerine son verecek. Piyasa sadece Android ve iOS’a kalacak.

10 Aralık 2019 tarihinden itibaren destek bitecek. Bu süreden sonra Windows 10 Mobile yüklü cihazlar güvensiz cihazlara dönecek. Çünkü güncelleme almayan cihazlara üretilen virüslere karşı savunma inşa edilmeyecek.

Microsoft, kullanıcılarına Android ya da iOS cihazlara geçmeleri için tavsiyelerde bulunuyor. Çünkü Microsoft, iOS ve Android için bazı yazılımlar geliştiriyor. Mobil Windows’un kullanıcılar tarafından çok kullanılmaması Microsoft’a bu adımı attırdı.

Bir önceki makalemiz olan Google Haritalar'da Radarı İzleme Dönemi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap