Minecraft 1.16.2 özellikleri neler? Yeni ne geldi?

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Minecraft 1.16.2 özellikleri

Minecraft, 1.16.2 sürümü güncellemesini ve özellikleri paylaştı. Yeni güncelleme birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Uzun süredir oyuncular tarafından beklenen sürüm eşyalar, bloklar ve canlıların yanı sıra teknik değişiklikler de içeriyor.

Microsoft’un 2014 yılında satın aldığı Minecraft, hiç olmadığı kadar hızlı ve kaliteli bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Minecraft, firmanın politikaları ile her sürümde daha fazla özellik kazanmaya başlarken bazı kullanıcıları da daha çok sevindirmeyi başardı. 154 açığın kapatıldığı bu sürümde birçok yenilik kullanıcıları bekliyor.

Xbox Series X çıkış tarihi açıklandı

Minecraft 1.16.2 özellikleri ne içeriyor?

Bu hafta piyasaya sürülen Minecraft 1.16.2 birçok özellik ile beraber geliyor. Bu özellikler arasında en dikkat çekeni de nether evreninde hazineleri koruması için görevlendirilen bir piglin brutes oldu. Piglin brutes, hazineleri koruyan canlılar ve oyuncu eğer ki buraya yaklaşırsa oyuncuya saldıracak. Altın bu canlının dikkatini dağıtmıyor. Balta ile savaşan canlının altın ile dikkati dağılmaz. Oyuncular hazineyi ele geçirmek için burada güzel bir maceraya çıkabilir.

Minecraft 1.16.2 özellikleri

Köylüler artık iş kurarken, yatak sahibi olurken veya bir köye katılırken yeşil renkli parçacıklar çıkaracak. Bununla birlikte köylüler artık farklı bir canlıya dönüştüğünde işi bırakıyor. Özel dünyalar özel biyomları destekleyecek. Bu sayede oyunculara daha fazla imkan sunulacak. İksir standları üretirken karataş kullanılabilir. Kızıl ve çarpık mantar artık miselyum üzerinde büyüyebilir. Zincirler artık yalnızca yukarıdan aşağı değil, diğer yönlere de yerleştirilebiliyor. Bunun yanı sıra oyunda teknik, sohbet, komut gibi birçok alanda da güncelleme yapıldı.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 🙂


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.