1. Ana Sayfa
  2. PC Oyunları
  3. Minecraft 1.16.5 özellikleri açıklandı

Minecraft 1.16.5 özellikleri açıklandı

Minecraft 1.16.5 özellikleri
28

Mojang, Minecraft 1.16.5 sürümünü özellikleri ile birlikte yayınladı. Yeni Minecraft sürümü büyük değişiklikler içermiyor olsa da bazı küçük değişiklikler bulunuyor.

Minecraft, her yeni sürümde güncellenen ve gelişmeye devam eden bir oyun. Bir taraftan 1.17 güncellemesine ağırlık veren ekip bir taraftan 1.16 güncellemesi yaparak oyunu daha kaliteli ve daha optimize bir hale getirmeye çalışıyor.

Cyberpunk 2077 özür videosu yayınladı

Minecraft 1.16.5 özellikleri yayınlandı

Mojang, yeni güncelleme ile birlikte iki kritik sorunu çözdüğünü dile getiriyor. Bu sorununun ne olduğundan bahsetmeyen Mojang, sunucuları korumak amacıyla gelecekte ne olduğunu açıklayacaklarını bildiriyor. Mojang’ın böyle ilginç bir karar alması da pek çok kullanıcının geçip geçmeme konusunda zorlu bir karar vermesini sağlıyor. Çünkü kullanıcılar iki önemli sorunun ne olduğunu bilmiyor.

Minecraft 1.16.5 özellikleri

1.16.5 ile birlikte çözülen iki kritik sorun, oyunun kalitesini daha iyi hale getirmeyi amaçlıyor. Ayrıca sunucu sürümü güncellense dahi oyuncular 1.16.4 üzerinden oyuna girmeye devam edebiliyor. Mojang, her ne kadar bu güncellemedeki sorunların ne ile ilgili olduğunu söylemese de sunucu sahiplerinin 1.16.5 sürümüne yükseltme yapmalarını tavsiye ediyor.

Minecraft 1.16.4 sunucu sahiplerinin burada endişe ettiği bir durum ortaya çıkıyor. Mojang o iki sorunu açıklamadığı için bazı kullanıcılar Mojang’ın sunucuları deneysel olarak kullandığını düşünüyor. Bunun yanı sıra gelecek hafta 1.17 ön sürümünün yayınlanacağı Mojang tarafından paylaşılıyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Cyberpunk 2077 özür videosu yayınladı başlıklı makalemizde CD Projekt Red ve Cyberpunk 2077 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap