Minecraft 1.17 Minecraft Live etkinliğinde duyuruldu.

Minecraft oyuncularının beklediği o an geçtiğimiz Cumartesi günü yaşandı. Minecraft 1.17 özelliklerinin açıklandığı Minecraft Live etkinliği ile birlikte oyuncular yeni güncellemelerden haberdar oldu.

Minecraft, Microsoft’a satılmasının ardından daha eğlenceli ve daha coşkulu bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Her büyük sürümde pek çok yeni özelliğin oyuna eklenmesi ile birlikte oyuncular daha çok seviniyor. Geçen yıl 2 sürüm yayınlayan ekip bu yıl sürüm yayınlamama kararı alarak 1.17 sürümünü 2021 yazında piyasaya sürmeye karar verdi.

Twitch telif sorunu yeni özellik ile tarihe karışıyor

Minecraft Live etkinliğinde Minecraft 1.17 özellikleri duyuruldu

Mojang Studios ekibi, Minecraft 1.17 için pek çok özellik duyurdu. Yayının başında bu güncellemenin mağara ve uçurumlar güncellemesi olduğunu duyuran geliştiriciler, bunun yanı sıra Minecraft benzeri yeni oyunlardan da bahsetti. Minecraft 1.17 ile birlikte geçtiğimiz yıl oylamaya sunulan keçiler ve dağ güncellemesi de yer alıyor. Dağlar eskisinden daha güzel bir hale bürünecek.

Minecraft Live etkinliğinde açıklanan Minecraft 1.17 sürümü ile birlikte oyuna pek çok araç ekleniyor. Bu araçlardan birisi olan çanta ile birlikte artık eşyaları taşımak daha kolay olacak. Diğer bir araç ise toprakları kazıp içerisinden bir şey çıkmasını sağlayan kazı aleti oldu. Mağaralardan da söz etmek gerekirse mağaralar eskisinden daha güzel, macera dolu bir yer haline gelirken oyunda oyuncuların ürkmesini sağlayacak özel bir mağara yaratığı da yer alıyor.

Minecraft 1.17 Minecraft Live

2021 yazında yayınlanması planlanan 1.17 sürümü ile birlikte yapılan diğer güncellemeler arasında yeni dekoratif bloklar, parıldayan malzemeler, sarkıtlar ve yeni canlılar yer alıyor. Ayrıca canlı oylaması ile birlikte parıltılı ahtapot seçildi. Yani yeni güncelleme ile birlikte oyuncular bu ahtapotu denizde görebilecek.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Xbox Series S Türkiye fiyatı güncellendi başlıklı makalemizde Döviz Kuru, Ekonomi ve Fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.