1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Minecraft 19W09A Yayınlandı! Nota Bloğu Nedir?
Trendlerdeki Yazı

Minecraft 19W09A Yayınlandı! Nota Bloğu Nedir?

Minecraft 19W09A Yayınlandı! Nota Bloğu Nedir?

Minecraft’ın yeni sürümünde nota blokları ile ilgili güncelleme ve bazı küçük değişiklikler yapıldı.


Nota Blokları Güncellendi

Nota bloklarına tıklayarak nota sesleri çıkardığınız bu bloklara yeni sesler eklendi ve önceden var olan bir ses geri getirildi. Nota bloklarında artık demir blok, ışık taşı, ruh kumu, saman bloğu, bal kabağı ve zümrüt bloğunda farklı sesler çıkacak.

Efekt Sistemi Güncellendi

Yeni efekt sistemine göre artık kendi efektlerini ekleyebileceksin. Bunun için kaynak paketine gelip istediğin gibi yapılandırabilirsin.

Bazı Hatalar Düzeltildi

Mojang ekibi, her güncellemede yaptığı gibi bu güncellemede de çoğu hatayı düzelterek Minecraft’ın gelişiminde önemli bir rol oynadı.

Diğer Güncellemeler

Mojang ekibinin yaptığı bu sürümdeki diğer güncellemeler aşağıdaki gibidir:

  • Tüccarlar için 2 yeni ses efekti eklendi.
  • Tilkiler artık bazı balık türlerine saldırabilirler.
  • Purpur bloğunun ham maddesindeki bitki veya örümcek gözü gibi bazı yiyecekleri tilkilere yedirirseniz artık tilkileri etkileyecektir.

 

Nota Bloğu

Eşya AdıNota Bloğu
Kimliknote_block
Yığındaki Adet Sayısı64
Saydamlık
AmaçNota Çalmak
Çalışma MantığıSağ Tık
ŞekilKüp

Nota bloğu, nota çalmanıza yarayan bir eşyadır. Bundan istediğiniz kadar yapıp kızıltaş sistemleri ile müzik oluşturabilirsiniz. İnternet üzerindeki videoları izlerseniz insanların nota blokları ile müzikler yaptığını görebilirsiniz. Nota bloğunun yapımı aşağıdaki gibidir:

Nota bloklarını çalıştırmanız için üzerine gelip sağ tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede notalar çalacaktır. Notalar sona ulaştığında işlem tekrar başa dönecektir. Notaları ayarlayıp bu sistem ile kendi müziğinizi oluşturabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Xbox Live Gold Ücretsiz Mart Oyunları Belli Oldu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap