1. Ana Sayfa
  2. PC Oyunları
  3. Minecraft 20W46A yenilikleri açıklandı

Minecraft 20W46A yenilikleri açıklandı

Minecraft 20W46A yenilikleri
19

Minecraft 20W46A yenilikleri ile birlikte paylaşıldı. Birçok oyuncunun merakla beklediği Minecraft 1.17 önizleme sürümü ile hızla gelişmeye devam ediyor.

Minecraft Live etkinliğinden bu yana açıklanan yeni sürümler 1.17’nin temelini oluşturuyor. 20W46A sürümü ile birlikte oyuna kar tozu eklenirken bir önceki sürümde eklenen eşyalar için doku değişiklikleri de yapıldı.

Minecraft 20W45A özellikleri ile birlikte duyuruldu

Minecraft 20W46A yenilikleri duyuruldu

Bu sürüm ile birlikte oyuna eklenen kar tozu kullanıcılara yeni özellikler katıyor. Kar tozu, normal kar bloğuna göre daha yumuşak bir blok olduğu için oyuncu karın içine batıyor. Eğer oyuncu karın içinde uzun bir süre kalırsa soğuktan donarak ölüyor. Ayrıca kar tozunun içine giren bir oyuncunun ekranında donma hissi verilmesi için kar simgeleri eklenmiş durumda.

Minecraft 20W46A yenilikleri

Oyuna yeni eklenen kar tozunun sağladığı bir diğer işlev deri bot giyildiğinde karın içine batılmaması olarak karşımıza çıkıyor. Eğer ki oyuncu tamamen deri bot giyerse karın içinde donmadan yaşayabiliyor fakat bu sürümde yaşanan bir hatadan dolayı bu özelliğin sonraki sürümlerde aktif olması bekleniyor.

Minecraft 20W46A ile birlikte bir önceki sürümde oyuna eklenen bazı eşyaların dokusunda değişiklik yapıldı. Görünümü değişen eşyalar arasında kesme bakır, paratoner, kalsit, ametist bloğu, tomurcuklanan ametist bloğu, ışık geçirmeyen cam, mum simgesi, bakır külçesi simgesi, ametist parçası simgesi ve paket simgesi yer alıyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Minecraft 20W45A özellikleri ile birlikte duyuruldu başlıklı makalemizde 20W45A, Bakır ve Çanta hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap