Minecraft 21W10A özellikleri açıklandı

Minecraft 21W10A özellikleri ve yapılan değişikliklerin yanı sıra önemli bir güncelleme ile birlikte oyuncuları etkileyebilir. Yeni güncelleme artık bazı eski sistemlerde çalışmayabilir. Bu durum daha çok ekran kartı modellerini ilgilendiriyor.

Minecraft 1.17 güncellemesi henüz çıkmamışken bu konuda gelişmeler ve yeni güncellemeler kullanıcılara sunulmaya devam ediyor. Yeni güncelleme hem yeni özellikler hem de önemli değişikliklere kapı açıyor.

Surviving Mars ücretsiz oldu

Minecraft 21W10A özellikleri

Yeni güncelleme ile birlikte oyuna yemyeşil mağaralar biyomu eklendi. Bu biyom adından da anlaşılacağı gibi geniş ve yeşil bir mağara yapısına sahip. Büyüleyici görüntüsü ile insanların ilgisini çeken yemyeşil mağara, şimdilik halen geliştirildiği için tek biyomlu dünyalarda yer alıyor.

Minecraft’ın yeni sürümü ile birlikte yapılan bir diğer güncelleme son birkaç güncellemede sık sık değişen cevher dokuları ve cevherlerin çıkış noktaları. Cevher dokuları bu sürümde de bir güncelleme aldı. Bunun yanı sıra en alt katmanlarda cevherler daha koyu gözüküyor. Bu özellik daha önceki sürümlerde oyuna eklenmişti. Cevherlerin dağılımı ile ilgili bir örnek vermek gerekirse zümrütler en yüksek katmanlarda bol bol bulunabilecek.

Related Post

Diğer güncellemeler ise genel olarak teknik değişiklik. Bunlardan birisi “/give” komutu için yapıldı. Artık bu komut ile en fazla 100 yığın eşya alınabiliyor. Örneğin bir oyuncu 100 yığın taş aldığında bu değer 6.400 taş anlamına geliyor.

Yapılan bir diğer güncelleme OpenGL sürümünün 3.2’ye çıkarılması oldu. OpenGL sürümünün güncellenmesi ile birlikte Minecraft bambaşka bir dünyaya dönüşüyor. Bu konuda bir örnek vermek gerekirse OpenGL’in bu sürümü ile birlikte doku paketleri gölgelendirici desteğine kavuşuyor. Yani artık shader kullanmak için ekstra bir mod eklemeye gerek kalmayacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan GeForce Now üyeleri sevindiren haberi aldı başlıklı makalemizde Game, GeForce NOW ve NVIDIA hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.