Minecraft 21W11A özellikleri açıklandı

Minecraft 21W11A özellikleri ile birlikte Mojang Studios tarafından bir blog yazısı ile paylaşıldı. Yeni güncelleme ile birlikte oyunda pek çok değişiklik yapıldı.

Minecraft, 1.17 sürümü için yeni özellikler almaya devam ediyor. Yazın çıkması beklenen oyun şu ana kadar Minecraft Live etkinliğinde açıklananların yanı sıra açıklanmayan pek çok özellik güncellemesi de aldı. Oyuna eklenen yeni özellikler oyunun daha da gelişmesini sağlıyor.

GTA Online yükleme süresi değişiyor

Minecraft 21W11A özellikleri

Minecraft 21W11A için yapılan güncellemelerden birisi bakır ve paratonerler için oldu. Bakır bloklarına artık bal peteği ile sağ tıklayınca bakır bloğunun oksitlenmesi önlenecek. Balta ile birlikte bakır bloğundaki bal peteği toplanıp koruma kaldırılabilecek. Ayrıca oksitlenmesi önlenen bir bakır bloğunu tekrardan cevhere dönüştürmek mümkün olacak. Paratoner için yapılan güncellemeye göre artık paratonere yıldırım düştüğünde çevresindeki bakırların oksitlenmesi azalıyor.

Related Post

Minecraft’ın yeni önizleme sürümü ile birlikte gelen özelliklerden birisi de hata ayıklama modu oldu. Oyuncular bir sorun olduğunda bu sorunun neden kaynaklandığını anlamak için raporlama sisteminden yararlanabilecek. F3 + L tuşuna bastıktan sonra 10 saniye boyunca aynı şeyi uygulamak ve sorunun tam olarak neden kaynaklandığını anlamak mümkün olacak. Sonrasında dosya oyun dizininin içerisinde yer alan “debug” klasörüne kayıt olacak.

Yapılan küçük güncellemelerden birisi açelya yaprağı ile ilgili oldu. Artık açelya yaprağı fırında yakıt olarak kullanılabilecek. Bir diğer değişiklik ametist üzerinde yapıldı. Minecraft 21W11A özellikleri arasında yer alan bu değişikliğe göre daha fazla ametist elde etmek için kazma kullanmak gerekecek. Bir diğer güncelleme ise izleyici modunda yapıldı. Artık izleyici modunda tozlu kar bloğu ile lavın içerisi rahatlıkla görülebilecek.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan GeForce Now fiyat konusunda güncelleme yaptı başlıklı makalemizde Fiyat ve GeForce NOW hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.