1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. Minecraft İçin Hazır Mod Paketleri

Minecraft İçin Hazır Mod Paketleri

9

Eğer mod paketi hazırlarken zorlanıyorsanız, çok fazla hata alıyorsanız veya hazırlamaya eriniyorsanız karşınızda Technic Launcher!


Technic Launcher, Minecraft için hazır mod paketlerinin olduğu bir uygulamadır. Hesabınız ile giriş yaptıktan sonra uygulamada arama yaparak istediğiniz mod paketini kurabilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Bunun diğer avantajı ise eğer arkadaşınız mod kurulumu hakkında bilgili değilse bu uygulama sayesinde otomatik kurulum yapılacağından zorlanmadan beraber oynayabileceksiniz.

Technic Launcher uygulamasının ” Mod Paketleri” menüsü görünümü aşağıdaki şekildedir.

Technic Launcher uygulamasında en ünlü mod paketleri arasında Big Dig, Blightfall, Hexxit, Tekkit, Tekkit Lite ve Yogbox gelmektedir. Bu mod paketlerinin bazılarından kısaca bahsedelim.

Tekkit

Teknik bir mod paketi olan Tekkit mod paketinde dekoratif modlarda bulunmaktadır. Bu mod paketi ile kendi sistemlerinizi kurarak kendinizi geliştirin ve hayatı kolaylaştıran teknolojiler üretin.

Yogbox

Şehir kurarak medeniyetinizi geliştirin, vatandaşlarınıza destek verin, düşmanlardan korunun. Amacınız kısaca şehir kurup geliştirmek. Şehirdeki vatandaşlarınız ise odun topluyor, madene gidiyor, binaları inşa ediyor, avcılık yapıyor, düşmanlara saldırıyor ve daha birçok görev. Siz ise sadece onları kontrol edip geliştirmekle uğraşıyorsunuz.

Blightfall

Blightfall, çok büyük bir mod paketi olup içerisinde çok fazla mod bulunmaktadır. Mod paketinin hikayesi de mevcuttur.

Dünya artık yaşanılmaz bir hale gelmiştir. Siz ise Dünyayı daha iyi hale getirmek için çabalayan karakter olacaksınız. Bir uzay gemisinde başlıyorsunuz ve Dünyada güvenli bölgede rahatlıkla gelişebileceksiniz. Zamanla Dünyayı daha iyi hale getirerek Dünyayı kurtaracaksınız.

Bu Oyunlar Sizi Geliştirir

Özellikle teknik modlar oynadığınızda bu sistemlerin gerçek hayattaki sistemlere yakın olduğunu unutmayın. Hem yeni şeyler öğreniyorsunuz, hem bilgileniyorsunuz, hem de teknik bilginiz oluyor. Örneğin enerji sistemi kurarken buhar enerjisi, kömür enerjisi, güneş enerjisi veya farklı enerji türlerini kullanıyorsunuz. Hem siz bilgileniyor hem de eğleniyorsunuz.

Bir önceki makalemiz olan Sandık Nedir? Özellikleri Neler? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. mucosoft_avatar

  yogbox modu açılmıyor playe tıklıyorum ekran gidiyor oyun gelmiyor taklıyor sorun çözümünüz var mı

  • mucosoft_avatar

   Merhaba, detaylı inceleme ve teknik destek için beni Discord’dan ekleyebilirsin.
   Discord: Mucosoft#7939

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.