Minecraft Madenleri Hangi Seviyede Bulunur?

Minecraft’ta birçok maden bulunmaktadır. Bu madenler hangi seviyelerde bulunur? Ne için kullanılır? Detayları bu içeriğimizde olacak.


Taş

İnşaat ve teknolojik malzeme gibi birçok alanda kullanılan taş her seviyede bulunmaktadır. İster en alt katmana inin, ister tepelere çıkın. Taş kazıp toplayabilirsiniz. Taş en çok bulunan maden ürünlerinden birisidir.

Kömür

En alt katmandan 100 Ft. seviyelerine kadar rahatlıkla bulunabilen bir üründür. Aydınlatma ve ısıtma işlevlerinde kullanılır. Taş gibi neredeyse her katmanda mevcuttur. Daha çok 20-50 Ft. seviyelerinde bulunur.

Demir

Çoğu alanda kullanılabilen demir, 70 seviyelerine kadar rahatlıkla bulunabilinir. En üst katmanlarda bulunduğu gibi en alt katmanlarda da bulabilirsiniz. Daha çok 10-50 Ft. seviyelerinde bulunur.

Obsidiyen

En alt katmanlarda bulunur. Genellikle lavlı bölgelerde olur. Eğer obsidiyen aramak istemiyorsanız lavın üstüne su dökebilirsiniz. Unutmayın ki her 1 lav 1 obsidiyen üretir. Obsidiyen ile Nether portalı yaparak portala gidebilir, daha güçlü kaleler inşa edebilirsiniz.

Related Post

Altın

0-30 Ft. seviyelerinde bulunan altın genellikle bazı teknolojik malzemelerin yapımında kullanılır. En bol bulunduğu seviye ise 10-30 Ft. arasıdır.

Lapis Lazuli

Alt katmanlarda bulunan lapis lazuli, pek bir işe yaramasa da dekorasyon ve boyama işlemleri için kullanılabilir. Koyu mavi renk üretiminde kullanılır.

Kızıltaş

Çeşitli teknolojik sistemlerde kullanılan kızıltaş, 0-20 Ft. seviyelerinde bulunur. 0-10 Ft. seviyeleri ise en bol bulunduğu yerlerdir.

Elmas

0-20 Ft. arasında bulunan elmasın en bol bulunduğu alan 15-20 Ft. seviyeleridir. Elmas, daha güçlü savunma ve saldırı yapmanızı sağlar. Ayrıca bazı eşyaların üretiminde kullanılır.

Zümrüt

Köylülerle ticarette kullanılan zümrüt yüksek tepelerin olduğu dağlarda bulunur. Yani “Extreme” adı içeren biyomlarda bulabilirsiniz. İsterseniz köylülerle ticaret yaparak zümrüt elde edebilir, daha sonraki alışverişlerde zümrüt ile köylüye giderek alışveriş yapabilirsiniz. Kısacası zümrüt bulmak zor fakat köylü ticareti ile kazanmak daha kolaydır.

Mucosoft:

Yorumları Görüntüle (4)

  • lapisi yanlış yazmışsınız çok önemli bir işlevi var o olmadan büyü masasında büyü basamayız yani dungeonlardan yada piramitlerden kitap halinde büyü bulmamız gerekir buda yetmezmiş gibi bir de 3 demir bloğu artı 4 demir külçesiyle örs yapmamız gerekirdi ki buda 31 demir yapıyor yani lapis önemli bir taş

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.