1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Minecraft Mod İncelemesi: Applied Energistics 2

Minecraft Mod İncelemesi: Applied Energistics 2

Minecraft Mod İncelemesi: Applied Energistics 2

Refined Storage benzeri elektronik depolama sistemi ile düzenli bir şekilde depo yönetmenizi sağlayan moddur.


Eğer Refined Storage kullandıysanız ve daha stabil olan eski Minecraft sürümlerinden oynayacaksanız eski sürümlerde Refined Storage olmadığı için zorlanabilirsiniz. Bundan dolayı AE2, Refined Storage ile olan benzerliği dolayısıyla eski sürümlerde kullanılabilir.

Amacınız işlemci üreterek depolama sistemi kurmak. Kurduğunuz bu depolama sistemine elektrik bağlamak. Sonrasında depolama birimlerinden 2K, 16K, 64K gibi çeşitli boyutları olan kartlardan istediğiniz kadar takmak. Örneğin 64K bir depolama birimi takarsanız 64.000 eşya depolayabilirsiniz. Enerji kesintisi yaşanırsa bu süre zarfında bu eşyalara ulaşamazsınız. Yani deponuza ulaşmak için enerji şart. 

Elektronik Depolama Sistemi Nasıl Kurulur?

Elektronik depolama sistemi için öncelikle “Controller” adında eşyayı yapmanız gerekmektedir. Sonrasında enerjiyi vererek enerji depolamasını izleyebilirsiniz. Sonrasında “Interface, Chest, Drive” gibi eşyaları üretip birleştirin. Eğer uzak mesafede olacaksa kabloların yardımıyla birleştirebilirsiniz. Sonrasında basit bir depolama sisteminiz oldu. Şimdi de size depolama birimi lazım. 1K’dan başlayan depolama birimleri, yükseldikçe daha da yüksek malzemelerle yapılmaktadır. Diskinizi taktıysanız artık makinede depolamaya başlayabilirsiniz.

Aliexpress TR

Bunun en önemli avantajlarından birisi arama yerinin olması. Bu sayede eşyalarınızı hızlıca arayabileceksiniz. Diğer bir güzel özelliği, yer tasarrufu sağlamasıdır. Yani onlarca sandık dizmek yerine elektronik yöntemle daha az yer kaplayarak daha çok depo elde edin.

İnceleme

Biz daha önceden Refined Storage denediğimiz için sonradan AE2 ile benzerliğini keşfettik. Yeni sürümlerdeki hatalardan dolayı eski stabil bir sürüm olan 1.7.10 sürümünde Refined Storage olmadığı için AE2 kullanmaya başladık. Elektronik depolama sistemini kullandığımızda bize kolaylık sağladı. Özellikle depolama içerisinde eşya araması, az enerji harcaması, yer kaplamaması gibi özelliklerini çok beğendik. Biraz yaparken zorlanabilirsiniz fakat yapmanıza değecektir. Puan kıracağım bir kısmı olmadığından tam puan veriyorum.

İnceleme Puanı: 10/10

Bir önceki makalemiz olan Google Play'de 10 Uygulama Önerisi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap