1. Ana Sayfa
  2. Oyun
0

Minecraft oyununda yer alan Realms butonunun ne işe yaradığını hiç merak ettiniz mi? Gelin şimdi detaylarına inelim.


Minecraft Realms, sen ve arkadaşların için 7/24 açık olan bir dünyadır. Sunucular Mojang tarafından açılır. Bu dünyada arkadaşlarınızla beraber istediğiniz zaman oynayabilir, şehir kurabilir, devasa makine sistemleri düzenleyebilir, maceradan maceraya atlayabilirsiniz. Hatta hazır haritalar ile mini oyunları deneyebilirsiniz.

Arkadaşların sen olmasa bile oyuna girebilir. Bundan dolayı güvenilir arkadaşlarını alman gerekir. Minecraft Realms’ı arkadaşlarınızla oynamak için verdiğiniz davetten arkadaşınızın isteğini onaylamanız gerekmektedir. Artık onaylı listeler arasında olacaktır ve sizin sunucunuza girecektir. En fazla 10 kişi ile aynı anda oynayabilirsiniz. Zaten sizin için yeterli olacağını düşünüyoruz. Bu sunucuların eğlence amaçlı olduğunu da unutmayın.

Minecraft Realms, eğer isterseniz ilk 1 ay boyunca bedava bir şekilde deneyebiliyorsunuz. Bunun için bir Premium hesabınız olmak zorunda. Windows 10 Edition’da ise oyunu satın almadan deneme sürümü üzerinde Realms’ı 1 ay boyunca bedava bir şekilde deneyimleyebiliyorsunuz.

Şimdi sıkça sorulan sorulara cevap verelim.

Neden Realms 2 farklı Sürüm?

Çünkü 2 ayrı platform farklı şekilde kodlandığı için birbirleriyle uyumlu olmayacaktır. Bundan dolayı JAVA, mobil ve konsol platformları arasında farklar vardır.

Realm Sahibinin Ayrıcalıkları Nelerdir?

  • Realm sahibi kimin oynadığını görür.
  • Davet sistemini kullanabilir.
  • Oyun modlarını belirleyebilir.
  • Harita yedeğini indirmek.
  • Farklı bir üyeyi yetkili yapmak.
  • Komut desteği.
Minecraft Realms kaç tl

Realms Haritasını Dışa Aktarabilir miyim?

Haritanızı aboneliğiniz sona erse bile belirli bir süre dışa aktarabilirsiniz.

Haritamı İçe Aktarabilir miyim?

Boyutu 5 GB’a kadar olan herhangi bir haritayı kendi sunucunuza aktarabilir ve arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. 5 GB ise yeterince büyük bir haritadır. 3000*3000 alan bile devasa bir işlem yapmadığınız sürece 200-300 MB arası yer kaplar.

Modlama Desteği Mevcut mu?

JAVA sürümünde oyunlar ve haritalar desteklenirken konsol ve mobil sürümlerde eklenti, harita ve dokuları desteklemektedir. Tam modlama desteği henüz mevcut değildir.

Realms Destekleyen Sürümler Hangileri?

JAVA, mobil, Windows 10 Edition, Xbox One S, Xbox One X ve Nintendo Switch.

Realms’ı Farklı Sürümdeki Oyuncularla Beraber Oynayabilir miyim?

JAVA Edition hariç diğer tüm konsollar beraber oynayabilmektedir.

JAVA Edition’da Realms Snapshot Destekler mi?

Snapshot sürümleri desteklenmemektedir. En güncel kararlı sürümde oynamanız gerekmektedir.

Yönetici Komutları Kullanılabilir mi?

Realms sunucunuzda yönetici komutlarını kullanabilirsin. Ayrıca diğer üyelerden istediklerini de yönetici yapıp onlarında komut kullanmasını sağlayabilirsin.

Aboneliğim Sona Erdiğinde Realms Dünyama Ne Oluyor?

İstersen indirebilirsin. Realms dünyaların silinmez. Gelecekte tekrar abonelik alırsan kaldığın yerden devam edebilirsin.

Nasıl Abone Olabilirim?

Minecraft Realms ne işe yarar?

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap