1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Minecraft Sunucunuzda Kalitenizi Artırın
Trendlerdeki Yazı

Minecraft Sunucunuzda Kalitenizi Artırın

Minecraft Sunucunuzda Kalitenizi Artırın

Bu yazımızda Minecraft sunucunuza oyuncu çekebilme ve kaliteli bir sunucu açmaktan söz edeceğiz.


Eğer Minecraft’ı seviyorsanız ve sunucu işletme işinde ciddi iseniz bu işi daha güzel bir şekilde yaparsınız. Bu işe girerken öncelikli şart Minecraft’ı sevmek ve sunucu işletme isteğidir. Eğer bunlar sizde var ise sıradaki adıma geçebilirsiniz.

Sunucu işletirken en önemli maddelerden birisi samimiyet ve ciddiliği dengede tutmaktır. Yani samimiyeti çok abartmamak gerekir. Yoksa üyelerden beklenmeyen ve abartılı tepkiler gelebilir. Hem kurallar çerçevesinde ilerleyin, hemde eğlenceli bir ortam oluşturun.

Eğer buraya kadar kendinizi hazırladıysanız yazımızın asıl kısmına geçebiliriz.

Kaliteli Bir Reklam Yapmak

Eğer sunucunuz hazır ise öncelikli olarak kaliteli bir reklam hazırlamanız gerekmektedir. Güzel bir tasarımı olmalı ve ilgi çekici kısımlarını da yazabilirsiniz. Benim tavsiyem sade ve anlaşılır tutmanız. Çünkü üyeler uzun uzun okumayabilir. Bundan dolayı kendi reklam çalışmamdaki yazıları azalttım.

Sunucunuz için güzel bir tasarım çizerek bunun üzerine sunucu hakkında bilgiler verebilir ve kaliteli bir reklam yapabilirsiniz. Bunun dışında diğer kalabalık topluluklarda da sunucu reklamınızı paylaşarak daha fazla üyeye ulaşabilirsiniz.

Üyelerle Etkinlikler Düzenleme

Yeni gelen üyeler için ilginç etkinlikler, çekilişler veya kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Bunun dışında sistemler oluşturabilirsiniz. Örneğin referans sistemi kurarak üye getirenlere para verebilirsiniz. Oylama sistemi ile de Minecraft sunucu listeleri sitelerinde üyelerin size oy atmasını sağlayabilir ve sıralamalarda yükselebilirsiniz.

Sunucuya Sadelik Katın

Sunucunuzdaki giriş yazılarını düzenleyin, güncelleme bildirimlerini kapatın, sunucu ayarlarını düzenleyin, az eklenti kullanın. Bunun gibi düzenlemeler ile sunucunuza sadelik ve performans katacaksınız.

Sunucuyu Yüksek Performansta Tutun

Sunucunuzda güncelleme ayarlarını kapatın, eklentileri inceleyin, saldırılara karşı önlemler alın, Timings raporunu detaylı olarak inceleyin ve yüksek performans üzerine bir sunucu kurun.

Minecraft Sunucunuzda Performansı Artırın

Eklentileri Düzenleyin

Kaliteli bir sunucu için eklentilerin ayarlarını düzenleyin, yeni özellikler ekleyin. Bu sayede diğer sunuculardan bir farkınız olabilir.

Sunucunuzda Üyeleri Etkileyecek Özellikler Ekleyin

Sunucunuz için üyeleri çekebilecek özellikler eklemelisiniz. Örneğin kozmetik, kasa sistemi, ticaret sistemi, hayatı kolaylaştıran eklentiler gibi birçok eklentiyi kurarak üyelerin gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Minecraft Sunucunuzda Performansı Artırın başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap