1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Minecraft, Tetris Oyununu Geride Bıraktı

Minecraft, Tetris Oyununu Geride Bıraktı

Tetris 2

Minecraft, tüm zamanların en çok oynanan oyunu olarak Tetris oyununu geride bıraktı ve lider oldu.


Minecraft, zaman zaman eleştirilerin odağı haline gelmiş bir oyun olsa da gelişmesini sürdürüyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında 10. yılına giren Minecraft oyunu hakkında bazı kullanıcılar, bu oyun hakkında olumsuz eleştiriler yapıp bu oyunun etkili olmadığını düşündü. Bu kullanıcıların yanında olumlu yorumlar yapanlar da vardı. 2009 yılında Mojang’ta bulunan oyun, 2014’de Microsoft’a satıldı. Bizim de en çok oynadığımız ve sevdiğimiz Minecraft oyununun lider olmasını tebrik ediyoruz.

Minecraft, Tetris’i Geride Bıraktı

10 Mayıs 2009’da test, 18 Kasım 2011’de resmî olarak tam sürümü yayınlanan Minecraft şu anda 176 milyon satın alım ile tüm zamanların en çok oynanan oyunu haline gelmiş durumda. 6 Haziran 1984 yılında piyasaya sunulan Tetris oyunu ise birinciliği Minecraft’a kaptırdı. Yılların lideri Tetris, 170 milyon satın alım ile Dünya’nın en çok satılan 2. oyunu oldu. Listenin devamında ise 110 milyon ile GTA 5, 82 milyon ile Wii Sports, PUBG, Super Mario Bros, Pokemon gibi çeşitli ve popüler oyunlar yer alıyor.

GearBest TR

Diğer Popüler Oyunlar Ne Kadar Sattı?

Sıralamayı incelediğimizde GTA San Andreas oyununun 28 milyon, FIFA 18’in 24 milyon, GTA 4’ün 25 milyon, The Sims oyununun ise 16 milyon sattığı görülmektedir. Listede yer alan en eski oyun 1981 yılı ile Frogger, en yeni oyun ise 2017 yılı ile PUBG oldu.

Aktif Kullanıcı Sayısı En Yüksek Oyun PUBG

Şu anda aktif kullanıcı sayısı en yüksek oyun 229 milyon ile PUBG iken listenin 2. sırasına 147 milyon ile Pokemon GO yerleşiyor. Minecraft ise 112 milyon ile listenin 3. sırasında. Listenin devamında ise League of Legends, Roblox, Fortnite, Hearthstone, CS:GO, Dota 2 oyunları bulunmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Birçok Oyun Ücretsiz Oldu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap