Minecraft’ın Yeni Özelliği mi Geliyor?

Microsoft, Twitter üzerinden paylaştığı bir video ile Minecraft oyuncularının ilgisini çekti. Peki Minecraft’a hangi özellik geliyor?


Microsoft, dün gece paylaştığı durumda Minecraft’ı ilgilendiren bir video paylaştı. Videonun açıklamasında ise “Minecraft ne yapıyor? Bulmak için 17 Mayıs 2019’da Minecraft.net adresine gidin.” diyerek #MSBuild etkinliğini etiketledi.

Videoda anlaşılacağı üzere bizim tahminimizce Minecraft’ın yeni sürümünde karma gerçeklik yer alacak. Yani gerçek dünyada Minecraft ile ilgili objeleri kullanabileceğiz.

 

Related Post

Microsoft Build Nedir?

Microsoft Build, 6-8 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilen bir geliştirici konferansıdır. Eğer teknoloji ile ilgileniyorsanız, Microsoft hakkında yeni teknolojileri öğrenmek istiyorsanız ve bu konferansı canlı canlı izlemek istiyorsanız takip edebilirsiniz.

Microsoft, bu konferansta yapay zeka gelişimi, Minecraft’ın ilerlemesi, açık kaynak proje gibi çeşitli teknoloji ve güncellemelerden bahsetti. Daha fazlası için ister Microsoft’un sitesinden Microsoft Build sayfasını inceleyerek, isterse Twitter’da #MSBuild etiketini takip ederek gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Bilgisayar Programcılığı Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.