1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Minecraft’taki Madenlerin Gerçekteki Hali

Minecraft’taki Madenlerin Gerçekteki Hali
0

Bu yazımızda Minecraft’taki madenlerin gerçek hali ve ne işe yaradığını açıklayacağız.


Kömür

Gerçek hayatta ısınma ve yemek pişirme için kullanılan kömür, Minecraft’ta da aynı yöntemle, ısıtmak için fakat yemek pişirmek için kullanılır.

Taş

Taş, doğada en bol bulunan madenlerden birisidir. Yeryüzünde ve yeraltında olmak üzere bolca bulunmaktadır. Minecraft’ta da taşı kazarak elde ediyor ve taşı her alanda kullanabiliyorsunuz: Bina yapmak, yol yapmak, taş eşyalar vs.

Demir

Demir, doğada bolca bulunan bir elementtir. Her alanda kullanılan bu element, özellikle inşaat gibi alanlarda bolca kullanılmaktadır. Demir parmaklık, demirden yapılan eşyalar, demir sütunlar, demir kapı ve benzeri gibi çeşitli alanlarda kullanılır.

Obsidiyen

Minecraft’taki gibi lavın soğuması ile oluşan taş çeşididir. Çok serttir ve sağlam bir yapıdadır.

Altın

Altın, madenlerde az bulunan ve değerli olan bir elementtir. Altın, günümüzde daha çok alım satım işlemlerinde kullanılmaktadır. Fakat altının kullanıldığı alanlardan birisi ise altın kaplama eşyalar yapmaktır. Minecraft’ta ise daha güçlü ray yapımı ve bazı teknolojik aletler gibi eşyaların üretiminde kullanılır.

Elmas

Elmas, altından daha az bulunup daha değerli olan bir madendir. Altın gibi kuyumculuk sektöründe daha çok kullanılmaktadır. Minecraft’ta ise elmas zırh ve aletler yapmanızı sağlar. Bunun dışında bazı teknolojik eşyalarda kullanılır.

Zümrüt

Zümrüt, Minecraft’ta daha çok köylülerle ticaret yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Pek bir işlevi yoktur ve doğada çok az bulunur. Minecraft’ta yüksek tepeli uçurumların olduğu alanlarda bulunur. Altın ve elmas gibi gerçek hayatta da kuyumculukta ünlüdür.

Kızıltaş

Alttaki fotoğrafın kızıltaş ile alakası var mı bilmiyoruz fakat en başta en benzeri olarak bunu bulabildik. Bu maden hakkında pek bir görsel bulunmuyor. Kızıltaş tozunu elektrik devrelerinde kullanılan kablolar olarak düşünebiliriz. Çünkü Minecraft’ta işlenmemiş halde enerjiyi bir yerden bir yere ileten bir yapıdadır. İşlenerek daha farklı teknolojik eşyalar üretilir.

Lapis Lazuli

Lapis lazuli gerçek hayatta işlenmiş taş, kolye, takı gibi çeşitli eşyalar halinde görülür. İnsanlar bu taşı kolye halinde takabilir ve kullanabilirler. Minecraft’ta pek bir işe yaramayan lapis lazuli madeninin şu anda dekorasyon bloğu olarak kullanıldığı ve bol olmasa bile kırıldığında fazla bir malzeme bıraktığını söyleyelim.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap