Mobile Legends: Bang Bang Dünya Şampiyonası Başlıyor

Türkiye dahil birçok ülkenin 250.000 $ ödül havuzu ile birlikte kıyasıya mücadele edeceği e spor şampiyonası başlıyor.


İçerisinde Türkiye’nin de bulunduğu ilk dünya şampiyonası için 14’ten fazla ülke ve 16 takım, 250.000 $ ödül havuzu için kıyasıya bir mücadele gerçekleştirecek. Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Mobile Legends: Bang Bang geliştiricisi MOONTON, dünyanın birçok yerindeki hayranları ile aynı coşkuyu yaşıyor.

Dünya Şampiyonasının Tarihi Belirlendi

Tarihi belirlenen uluslararası Mobile Legends: Bang Bang dünya şampiyonası 11-17 Kasım 2019 tarihlerinde Axiata Arena, Kuala Lumpur, Malezya’da yapılacağı duyuruldu. Bu konu hakkında Malezya’nın e spor başkanı Malezya’daki e spor faaliyetleri hakkında yapılan katkılardan dolayı ekiplere teşekkürlerini iletti ve Mobile Legends: Bang Bang, Malezya’da en çok oynanan mobil oyunlardan birisi olduğundan bahsetti. Malezya’da gerçekleşecek olan dünya şampiyonasında 14’den fazla ülke 16 takım ile beraber 250.000 $ değerindeki ödül havuzu için kıyasıya rekabet edecek.

İlginizi Çekebilir

Türkiye, M1’e Katılan Ülkelerden Birisi

2019 M1 Türkiye Elemeleri, 12 Temmuz 2019’da 250.000 oyun içi elmas ve 35.000 ₺ ödül havuzu ile kayıt alımlarına başladı. Bununla birlikte M1, Türkiye’deki ilk Mobile Legends: Bang Bang e spor etkinliği konumunda. Ayrıca Türk Mobile Legends: Bang Bang oyuncuları da bu konu hakkında gelecekte daha fazla etkinlik ve e spor mücadeleleri beklediklerini belirtti.

Moonton, Adventure ve RPG Strateji Kart Oyunu Hakkında Bilgiler Verdi

Moonton CEO’su, konferansta yaptığı konuşmada kısa sürede dünya çapında 500 milyon oyuncuya ulaşmanın heyecanını ve bu başarıyı dile getirdi. 1 Ağustos 2019’da oyunculara sunulacak kart oyunu için düşük internet gereksinimi, optimize performans, kalitesi ve diğer özelliklerinden bahsetti. Oyuncular, rakiplerine karşı stratejik dizilimi oluşturarak kendi taktiklerini geliştirebiliyor. Tek seferde 5 adede kadar kahraman komuta edilen bu oyunda güzel rekabetlerin geçeceği umuluyor.

Bir önceki makalemiz olan BitLife'a "Ex" güncellemesi! başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.