1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Modlu Minecraft Oynamak: Minecraft Forge

Modlu Minecraft Oynamak: Minecraft Forge
0

Eğer modlu Minecraft oynamak istiyor ve kurulumunu bilmiyorsanız bu yazı tam size göre. Bu yazıda kurulumunu ve detaylı bilgileri vereceğiz.


Minecraft Forge’nin Amacı

Eğer modlu Minecraft oynamak istiyorsanız, yani yeni özellikler, yeni bloklar, yeni eşyalar gibi çeşitli değişikliklerin eklenmesini istiyorsanız Minecraft Forge kullanabilirsiniz. Şu anda en popüler yazılımlardan biri olan Minecraft Forge ile kendi Minecraft sisteminizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca Minecraft Forge kullanıp mod kodlayarak yeni modlar üretebilirsiniz.

Minecraft Forge Kurulumu

Bu bağlantıdan size uygun Minecraft sürümünü seçip indirin. Sonrasında otomatik kurulum ile Minecraft Forge’u Minecraft dizininize kurun. Artık her şey hazır. Temiz bir Minecraft Forge kurulumunuz mevcut.

Minecraft’a Mod Yüklemek

Öncelikle kurduğunuz modlar, Minecraft Forge sürümü ile uyumlu olmalıdır ve gerekli eklentileri kurmalısınız. Bunun için modları araştırmanız gerekmektedir. Eğer modları seçtiyseniz bu modları Minecraft’ın bulunduğu dizindeki “Mods” klasörüne atarak işlemleri tamamlıyorsunuz. Sonrasında Minecraft’ın Forge sürümünü başlatıp çalıştırıyorsunuz. Artık modlar yüklendikten sonra bir hata yapmadıysanız veya eksik bir mod yoksa sorunsuzca çalışacaktır. Kendi hazırladığınız Minecraft mod paketiniz ile keyifle oynayabilirsiniz.

 

Size mod yüklemeniz için CurseForge sitesini öneriyoruz. Bu siteden en popüler ve kaliteli modları sıralayarak öğrenebilir, farklı modları kategorize halinde inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap