1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. MSI DDR4 RAMler ile yeni bir rekora imza attı

MSI DDR4 RAMler ile yeni bir rekora imza attı

MSI DDR4 RAMler

MSI DDR4 RAMler ile ilgili yeni bir rekora imza attı. Kırılan bu rekor DDR4 belleklerin gücünü bir kez daha göstermiş oldu.

DDR4 teknolojisi yavaş yavaş sonuna doğru yaklaşırken DDR5 bellek teknolojisi için çalışmalar sürüyor. Bu yıl içerisinde çıkması beklenen DDR5 bellekler en geç bir dahaki yıl yeni nesil işlemcilerle birlikte piyasalarda yerini almış olacak. DDR4 bellekler yapılan testlerde öyle bir yol kat ediyor ki DDR5 belleklerin seviyesine rahatlıkla ulaşabiliyor.

En çok kullanılan tarayıcı belli oldu

MSI DDR4 RAMler ile birlikte yeni rekor kırdı

MSI, DDR4 bellekler üzerinde yeni bir test uyguladı. Uygulanan bu testte belleğin hızının ne kadar yükselebileceği denendi. Test için MSI MEG Z590I UNIFY mini-ITX anakart tercih edildi. Yeni çıkan Intel Core i9-11900KF işlemcisi ile yapılan bu testte 8 GB HyperX Predator 2400 belleği kullanıldı. Intel Core i9-11900KF hem ekran kartı olmayan hem de hız aşırtma yapılabilen bir model olarak karşımıza çıkıyor.

MSI DDR4 RAMler

MSI firmasının yaptığı testte firma DDR4 bellek hızı rekorunu kırmayı başardı. Bir önceki rekor Asus tarafından 7.1 GHz olarak kırılmıştı. Yeni rekor MSI tarafından 7.156 GHz olarak güncellendi. Yeni kırılan bu rekor ile birlikte güçlü bir soğutma sisteminin de kullanıldığını belirtelim.

MSI’ın ürettiği bir anakart olan Z590, LGA 1200 soketinden yararlanıyor. 5.6 GHz bellek hızına kadar desteği bulunan u model, 2 adet bellek kanalı içeriyor. En fazla 64 GB bellek destekleyen anakartın 2 adet M.2 slotu bulunuyor. Oyuncular için üretilen hafif ve mini bir anakart olan bu model Thunderbolt 4, USB 3.2 ve USB 2.0 girişine de sahip.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy F02s fiyatı belli oldu başlıklı makalemizde Fiyatı ve Samsung Galaxy F02s hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap