.NET 6 özellikleri kullanıcıları birleştiriyor

.NET 6 özellikleri kullanıcıları kendisine çekmeye yetti. Microsoft, 2021 yılının Kasım ayında kararlı sürümü çıkacak olan .NET 6’nın bazı özelliklerini açıkladı.

.NET platformu, yazılımcılar için uygulama geliştirme imkanı sunan bir platform. Özellikle Visual Studio kullananlar .NET hakkında bilgi sahibi olmuş olmalı. Microsoft hem .NET hem hem .NET Framework de .NET Core olmak üzere üç farklı platform sunuyor. Her platformun kendine özgü özellikleri var.

Yazılımcılar vergi ödemeye başlayacak

.NET 6 özellikleri kullanıcıları bir araya getiriyor

Microsoft’un yıllardır geliştirdiği açık kaynak kodlu .NET 6 sürümü şu anda halen geliştirilme aşamasında yer alıyor. .NET 6 ile birlikte gelecek pek çok yenilik Microsoft tarafından şimdiden duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre .NET 6 ile birlikte çapraz platform desteği ekleniyor.

Yeni teknolojiler ile birlikte daha detaylı kodlar yazmaya imkan tanıyacak olan .NET 6’nın en çok beğenilen özelliği az önce de bahsettiğimiz gibi çapraz platform oldu. Bu özellik sayesinde yazılımcılar istediği bir platform için uygulama kodlayabiliyor olacak. Yani Windows, Android, Linux gibi işletim sistemleri artık .NET üzerinde desteklenecek.

.NET 6 özellikleri

Bazı kullanıcılar bu sistemin Apple’ın yeni işlemcisi üzerinde de desteklenip desteklenmeyeceğini merak ediyor. .NET 6’nın Apple M1 işlemcisini de destekleyeceği Microsoft tarafından yapılan açıklamalar arasında yer almış durumda. .NET 6 sürümünün 2021 yılının Kasım ayında yani yılın 4. çeyreğinde kararlı sürüm olarak geliştiricilere sunulması hedefleniyor.

Bizi haber platformu olan Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan PHP 8 yenilikleri ile birlikte duyuruldu başlıklı makalemizde PHP 8 ve PHP 8 yenilikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.