1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Netflix ücretleri büyük bir zam ile karşılaştı

Netflix ücretleri büyük bir zam ile karşılaştı

Netflix ücretleri

Netflix ücretleri aldığı yeni zam ile birlikte kullanıcıların tepkisini topladı. Firma, konu hakkında bir açıklama yaparak neden zam yapıldığını açıkladı.

Günümüzün en çok tercih edilen hizmetlerinden birisi olan Netflix, uzun zamandır fiyatlandırma ile ilgili bir değişiklik yapmamıştı. Son zamanlarda ülkemizdeki ekonomik durumun değişmesi sebebiyle pek çok şeyin fiyatı değişti. Netflix’in abonelik ücretleri de değişen ekonomi sebebiyle güncellendi.

Google Fotoğraflar yüksek kalite sorununa sahip

Netflix ücretleri zam ile karşılaştı

Netflix, abonelik ücretlerine zam yaptığını açıkladı. En düşük paketin %50 oranında zamlandığını öğrenen kullanıcılar büyük bir tepki gösterdi. Yeni fiyatlandırmaya göre temel paket 26,99 TL olurken standart paket 40,99 TL olarak yer alacak. Özel paketin aylık abonelik fiyatı ise 54,99 TL olarak yer alıyor. Kullanıcılar temel pakette 480p çözünürlükten yararlanırken standart pakette 1080p, özel pakette 4K çözünürlükten yararlanabiliyor.

Netflix ücretleri

Video paylaşım platformu olan Netflix web sitesinde abonelik ücretlerine en yüksek %50 zam yapıldığını gören kullanıcılar sosyal medyada tepkilerini dile getirdi. Bazı kullanıcılar Netflix aboneliklerini bu aydan sonra sonlandıracağını belirtirken bazıları olayı mizahla karşıladı. Gelen tepkilerden sonra Netflix’ten resmî bir açıklama yapıldı.

Netflix’in yaptığı resmî açıklamaya göre en düşük paketin 9 TL zamlandığı ve diğer paketlerinde ciddi bir zam aldığı yeni ücretlendirmenin amacının müşterilere daha kaliteli hizmetler sunmak olduğu açıklanıyor. Netflix, kısacası artan maliyetler sebebiyle ücretlerde bir miktar artış yaptığını belirtiyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Google Fotoğraflar yüksek kalite sorununa sahip başlıklı makalemizde Google Fotoğraflar ve Yüksek Kalite hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap