1. Ana Sayfa
  2. Konsol
  3. Nintendo 3DS oyun konsolu üretimi sonlandırıldı

Nintendo 3DS oyun konsolu üretimi sonlandırıldı

Nintendo 3DS oyun konsolu üretimi
18

2011 yılında piyasaya çıkan ve pek çok Süper Mario oyunu ile zaman zaman gündeme gelen Nintendo 3DS oyun konsolu için üretimi durdurma kararı alındı. Bu karar ile birlikte firma yeni jenerasyon oyun konsoluna yönelecek.

1985 yılında çıkan o ünlü Süper Mario Bros. oyunu ile Nintendo firması sıkça tanınan bir şirket. Bunun yanı sıra çıkardığı taşınabilir oyun konsolları ile de biliniyor. Bu oyun konsollarından biri olan Nintendo 3DS için yolun sonu gözüktü.

PlayStation 5 ön satış ile birlikte anında tükendi

Nintendo 3DS oyun konsolu üretimi durduruldu

Süper Mario oyunları ile bilinen ünlü firma Nintendo, 2011 yılında çıkardığı Nintendo 3DS oyun konsolu ile ilk zamanlar çok fazla rağbet görmemişti. İçerisinde hafıza kartı bulunan sistemin Wi-Fi desteği de yer almaktaydı. Yaklaşık 100 gram ağırlığındaki konsol, fiyatından dolayı pek tercih edilmemişti. Bundan dolayı oyun konsolunun fiyatını 170 dolara kadar düşüren firma, tekrar yükselişe geçmişti.

Nintendo 3DS oyun konsolu üretimi

Mario Kart 7, Super Mario 3D Land, Pokemon, Legend of Zelda gibi pek çok oyun ile karşımıza çıkan Nintendo 3DS için üretimin durdurulduğunu açıklayan firma bunun sebebinin artık çok eski bir oyun konsolu olması ve yeni oyun konsoluna ağırlık verilmesi gerektiği olarak belirtiyor. Eski jenerasyon ile uğraşmak yerine yeni jenerasyona ağırlık vermenin daha önemli olduğunu da sözleri arasında vurguluyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Football Manager 2020 rekor oyuncu sayısına ulaştı başlıklı makalemizde Epic Games Store, Football Manager 2020 ve İstatistik hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap