1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji

Nokia 9 Sonunda Çıkıyor ! Nokia 9 Fiyatı Ne kadar?

Nokia 9 Sonunda Çıkıyor ! Nokia 9 Fiyatı Ne kadar?
0

Nokia 9 sonunda piyasaya sürülüyor. Geçtiğimiz aylardan itibaren, Nokia 9 telefonu hakkında bugüne kadar birçok söylenti, dedikodu konuşuluyor. Geçtiğimiz dönemlerde Nokia 8 akıllı telefonuyla bir arada kullanıcılara tanıtılmasını beklediğimiz Nokia 9 modeli maalesef tanıtımı önümüzdeki aylara kalacakmış gibi gözüküyor. Çin’den gelen haberlere göre Nokia 9 fiyatı belli olurken, cihaz ise  2018 başında tüm dünyaya tanıtılacak.

HDM Şirketler Grubu’nun 19 Ocak tarihinde yeni nesil Nokia cihazlarının tanıtımının yapılacağı bir etkinlik düzenleyecek. Nokia 9 cihazının bu etkinliğin en göze çarpan akıllı telefonu olması bekleniyor. Üstelik bu gösterinin tek akıllı telefonu da olmayacak. Nokia 9’a ek olarak, Nokia 8 modelinin 2018 versiyonu da tanıtılacak.

Nokia 9 fiyatı Nedir ?

Nokia 9 cihazının doğal olarak Çin’de tanıtımı yapılacağı için işletim versiyonları Android işletim sistemine sahip olacak olsalar da, özel bir ROM teknolojisi  ile Google servislerinin boşluğunu bölgesel-yerel hizmetler alacak. Nokia 9 özellikleri olarak tam bilemiyoruz çünkü henüz dedikodu seviyesinden çıkamadı. Ancak birkaç bilinen özellikleri var. Bunlardan bazıları, 5.5 inç QHD ekran ile telefon kullanıcılara sunulucak,18:9’lukbir görüntü oranını kullanacak. Snapdragon 835 gibi bir işlemci modelini göreceğimiz akıllı telefon çift ana kamerasıyla şu ana kadarki en güçlü Nokia telefonu diyebiliriz.

Bu özelliklerin dışında Nokia 9’da 6 GB RAM de bulunacak. Nokia 9 fiyatı ise 64 GB’lik modelde $560, 128 GB’lik modelde ise $635 olarak karşımıza çıkacak. Siz eğer Nokia 9’u 64 GB’lik bir modelini almak isterseniz Ülkemizde ₺ 2.168 ödemeniz gerekecek. Eğer 128 GB’lik modelini almak isterseniz ₺2.458 gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz. Aralarında çok da yüksek farklar yok diyebiliriz. Ayrıca Nokia 9 IP67 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklı olacak olan telefon büyük bir merakla bekleniyor.

Nokia 9 Özellikleri

Nokia 9’un diğer bir kaç bilinen özelliklerine göz atalım sizler için. Bu cihazda Android 7.1.1 versiyonu bulunmaktadır. Bataryası hızlı şarj için destekli üretilmiştir yani bu cihazı hızlı şarj modunda şarj edebilirsiniz. Kamera konusunda da dikkat çeken telefonun bir diğer güzel bir özelliği de 2K video çekebilmektedir. Şunu da belirtelim bu akıllı telefon Nokia 8 göre fiyatı daha da ucuz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap