NVIDIA ARM firması ile ilgili satın alımı tamamlamak istiyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

NVIDIA ARM firması

NVIDIA ARM firması ile ilgili satın alım konusunda uzun bir süredir çaba sarf ediyor fakat halen işlem tam olarak bitmiş değil.

NVIDIA, bundan uzun bir süre önce ARM firmasını satın almak için çalışmalara başlamıştı. Firma, ARM’yi satın alarak büyük bir güç elde etmeyi hedefliyordu. 54 milyar dolarlık anlaşma ile firmayı satın almayı hedefleyen NVIDIA, yaşanan bazı sorunlardan dolayı henüz işlemleri tamamlayabilmiş değil. Firmanın satın alma işlemini tamamlamasında yaşanan sorunlardan birisi Avrupa Birliği’nin henüz onayını almaması.

RX 7700 özellikleri ortaya çıktı, işte o özellikler

NVIDIA ARM firması ile ilgili işlemleri tamamlayamadı

NVIDIA, çip üreticisi olan ARM firmasını satın alarak büyük bir güç elde etmek istiyor. ARM ile çalışan halihazırda pek çok büyük firma bulunuyor. Bu firmalar arasında Apple, Qualcomm ve Samsung gibi markalar yer alıyor. ARM firmasını kullanan markalardan birisi de NVIDIA olarak karşımıza çıkıyordu. NVIDIA, yapacağı 54 milyar dolarlık satın alma ile birlikte bu şirkete sahip olmayı hedeflerken ARM şirketinden yararlanan birçok marka bu satın almadan dolayı endişe duyuyor. Çünkü NVIDIA ile rakip olan firmalar bu satın alım ile birlikte etkilenebileceği telaşına kapılıyor.

NVIDIA ARM firması

Satın alımın tamamlanmamasının sebepleri arasında Avrupa Birliği Komisyonu’nun bu konuda bir soruşturma başlatmış olması. NVIDIA, onay almak için komisyona bazı tavizler sunsa da sunulan tavizler hakkında resmî bir açıklama gelmediği için teklifin ne olduğu bilinmiyor. Komisyonun 27 Ekim’de karar vermesi bekleniyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Kategoriler: DonanımTeknoloji

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.