Nvidia Geforce Now güç kaybediyor!

Bildiğiniz üzere Nvidia GeForce Now, bir süredir BETA sürecinde olan sistemi tam sürüme çıkararak 2020 yılına damga vuran bulut tabanlı bir oyun sunucusu hizmeti sunmaya başladı. Bununla beraber birçok kullanıcı bu sistemi deneyimledi. Fakat son zamanlarda yaşanan olaylar Nvidia firmasını derinden etkiledi.

 

Nvidia GeForce Now Oyunları Azalıyor

Kaliteli oyun sunucusu hizmeti sunan Nvidia GeForce Now’da bazı oyunlar oyun firmalarının talepleri üzerine kaldırıldı. Son olarak 2K Games firmasının talebi üzerine Nvidia, GeForce Now platformu üzerinden 2K Games oyunlarını kaldırdı. 

Nvidia GeForce Now, Oyun, Bulut, Hizmet, Epic Games

2K Games oyunlarını inceleyecek olursak Civilizations VI, Borderlands 3, NBA 2K20, Mafia III gibi çeşitli oyunların artık Nvidia GeForce Now üzerinde olmayacağını görüyoruz.

 

Epic Games’ten Nvidia’ya Destek

Epic Games, Nvidia’dan çeşitli oyun firmalarının çekildiğini görünce Nvidia GeForce Now’u desteklediğini duyurdu. Bu konuda Nvidia’nın yanında olan Epic Games, Nvidia GeForce Now için oyun geliştiricilerinin ve yayın yapanların dostu olduğunu belirtti. 

Bununla beraber sözüne devam eden firma, Nvidia GeForce Now gibi sistemlerin düşük sistemli cihazlara sahip olanlar için bir avantaj olduğunu belirtti. Nvidia GeForce Now’un gidişatı nasıl olur zamanla göreceğiz.

Bir önceki makalemiz olan Clean Master Google tarafından kaldırıldı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.