1. Ana Sayfa
  2. Donanım

NVIDIA kuantum çalışmaları için ortaklık sağladı

NVIDIA kuantum çalışmaları için ortaklık sağladı
0

NVIDIA kuantum çalışmaları için yeni iş birliklerine imza attı. Atılan bu adım kuantum teknolojilerinin gelişmesine katkı sağlayacak.

NVIDIA yapmış olduğu pek çok çalışma ile ön plana çıkan bir firma olmakta. Özellikle yapay zeka ve grafik geliştirme konusunda öne çıkan şirket, günümüzde daha profesyonel işler yapmaya çalışıyor. Örneğin firmanın yaptığı projeler arasında çizimi fotoğraf gibi gerçekçi bir görsele dönüştüren GauGAN yer alıyor. NVIDIA, şimdi de büyük bir adım atma yolunda.

NVIDIA kuantum dünyasında gelişmek istiyor

Kuantum bilgisayarlar ve kuantum internet, son yılların en popüler teknolojileri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz dönemde bilgisayarlar büyük bir dönemi başlatmıştı. Belki de 21. yüzyılın en büyük teknolojileri arasında kuantum bilgisayarlar yer alacak ve 22. yüzyıla kadar bu teknoloji yaygınlaşacak. Henüz bu konuda çalışmalar devam ederken NVIDIA da bu işin içerisine girerek Google, Quantum AI ve IBM gibi pek çok şirket ile iş birliği yapmaya karar verdi.

NVIDIA kuantum

Şirket, güçlü makineleri, sistemleri ve donanımları sayesinde kuantum teknolojilere güzel bir katkı sağlayabilir. Maddi açıdan da iyi durumda olan şirket, sunmuş olduğu katkıyla beraber bu teknolojinin daha da hızla büyümesinde etkili olacak. NVIDIA, daha önce cuQuantum yazılım geliştirme kiti duyurmuştu. Daha hızlı işlem yapmak için klasik bilgisayarlarda simülasyon oluşturan bu kütüphane artık herkese açık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Firma, ilerleyen zamanlarda cuTensorNet isminde yeni bir kütüphaneyi daha kullanıcılara sunmuş olacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap